اخبار

آغاز بازار بورس ۱۰ دی / نشانه‌های امیدبخش برای نیمه‌ی دوم معاملات

آغاز بازار بورس ۱۰ دی مانند روز گذشته با عرضه در نمادهای شاخص‌ساز همراه بود اما به نظر می‌رسد در نیمه دوم معاملات امروز تقاضا افزایش پیدا کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بازار سهام با وجود سیگنال‌های مثبت و افزایش قیمت‌های جهانی روندی نزولی دارد. به عقیده پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه این حرکت معکوس بازار سهام به دلیل کمبود پول در بازار سهام است. از طرفی نیز نمادهای کوچک روند بهتری نسبت به شاخص‌سازان دارد و در جذب سرمایه نسبت به شاخص‌سازان بهتر عمل می‌کنند.

معاملات آغاز بازار بورس ۱۰ دی با تعادلی نسبی در عرضه و تقاضا همراه است اما به نظر می‌رسد در ادامه روند معاملات تقاضا بیشتر شود و روند نزولی شاخص کل متوقف شود. همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص هم‌وزن روندی صعودی دارد و این نشان از عملکرد مثبت نمادهای کوچک در مقابل عرضه‌های سنگین شاخص‌سازان است.

از طرفی شاخص کل به محدوده حساسی رسیده است و برخی از کارشناسان معتقدند اگر شاخص کل چند روزی بالای عدد یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد معامله شود، روندی صعودی در پیش خواهد بود و اگر از یک میلیون و ۳۹۰ واحد افت بیشتری داشته باشد باید منتظر نزولی ۱۰۰ هزار واحدی باشیم.

به نظر می‌رسد در نیمه دوم معاملات آغاز بازار بورس ۱۰ دی ، بازار سهام شاهد افزایش تقاضا باشد و تحرکات مثبتی در برخی نمادها دیده شود.

تا اینجای معاملات امروز نمادهای شستا، شپنا، شبندر و شتران بیشترین تاثیر منفی بر بازار سهام را داشتند. از طرفی اخبار و سیگنال‌های مثبت از جمله تزریق واکسن کرونا، بررسی دوباره FATF و … وجود دارد اما بازار سهام هنوز واکنش مثبتی به این اخبار نداده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا