اخبار

آغاز بازار بورس ۳ دی / بهبود معاملات نمادهای پالایشی

معاملات آغاز بازار بورس ۳ دی به گونه‌ای بود که شاهد افزایش تقاضا در زمینه نمادهای کوچک و پالایشی‌ها بودیم و شاخص کل نیم درصد رشد کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، در آغاز بازار بورس ۳ دی شاهد بودیم که طرف تقاضا در بازار بهبود یافت و به دنبال آن، شاخص کل بیش از نیم درصد رشد را به ثبت رساند. بهبود تقاضای امروز بیش‌تر در گروه نمادهای کوچک بازار اتفاق افتاد. شاخص هم‌وزن هم حدود یک درصد رشد را نشان ‌می‌دهد.

بیش‌ترین تأثیر مثبت روی شاخص کل متعلق به نمادهای وپارس، شتران، وبملت و خودرو بود و همچنین بیش‌ترین تأثیر منفی از سوی نمادهای فملی، فولاد و فخوز صورت گرفت. پالایشی‌ها نیز در روند بهبودی قرار گرفتند، به گونه‌ای که نماد شتران از موثرترین نمادها بر رشد مثبت شاخص کل بود.

به نظر می‌رسد روند متعادل و گرایش‌های مثبت در بازار امروز مدیون افزایش تقاضا در نمادهای محوری بوده است؛ هرچند شاخص کل به دلیل این که روند مثبت معاملات در نمادهای شاخص‌سازی همچون شستا و فولاد شدت زیادی ندارد، رشد کمی را تجربه کرده است. از سوی دیگر نمادهای کوچک بیش‌تر محبوب شده است. حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سهام در همین رابطه معتقد است که ابهامات دیپلماتیک و نوسان‌گیری بازارگردان‌ها بازار سهام را به محلی برای نوسان‌گیری تبدیل کرده است و این مسئله موجب اقبال نمادهای کوچک‌تر شده است. کارشناسان بازار سهام این‌گونه تحلیل می‌کنند که طی معاملات هفته‌ی آینده، رشد سابق نمادهای شاخص‌ساز احیا شود و بیش‌تر این نمادها مورد توجه قرار گیرند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا