اخبار

آغاز بازار بورس ۱۷ آذر / عملکرد مثبت شاخص هم‌وزن با وجود افزایش عرضه

در آغاز بازار بورس ۱۷ آذر شاهد بودیم که بازار با اندکی افزایش عرضه همراه شد و در نتیجه شاخص کل روندی ریزشی در پیش گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۱۷ آذر معاملات به گونه‌ای رقم خورد که شاخص کل روندی نزولی به خود گرفت هرچند با توجه به تحرکات مثبت بازار به خصوص در نمادهای شاخص‌ساز، احتمال می‌رود تقاضا بهبود پیدا کرده و روند بازار دوباره صعودی شود. همچنین شاخص هم‌وزن در جریان معاملات معاملات امروز روندی بهتر داشت.

نمادهای تاپیکو، کگل، و ومعادن بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را در آغاز بازار بورس ۱۷ آذر داشتند. در شروع معاملات فرابورس نیز نمادهای مارون، شاوان و آریا بودند که بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل فرابورس را داشتند.

برآیند کلی نظرات کارشناسان در مقطع فعلی بر این مبنا است که بورس در بلندمدت مثبت خواهد ماند. گروهی دیگر نیز معتقد هستند که شاخص کل در محدوده‌ی کانال ۱.۶ میلیونی اصلاح خواهد داشت. ایمان رئیسی، یکی از کارشناسان بازار بورس نیز عقیده دارد که بورس باید اصلاح شود و تا همین حالا نیز این اصلاح به خاطر عرضه اولیه و بازگشایی پالایشی یکم عقب افتاده است.

یکی دیگر از عواملی که باعث شده است پیش‌بینی‌ها مبنی بر مثبت ماندن و رشد بازار تا پایان سال باشد، خوش‌بینی دولت در تنظیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ است. این مسئله در کنار عواملی همچون ثبیت قیمت دلار و افزایش قیمت‌های جهانی از نشانه‌هایی است که با توجه به آن می‌توان آینده‌ی روشنی را تا پایان سال برای بازار سهام متصور بود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا