اخبار

آغاز بازار بورس ۱۲ آذر / روند مثبت نمادهای کوچک خلاف جهت شاخص‌سازان

معاملات آغاز بازار بورس ۱۲ آذر به گونه‌ای رقم خورد که با وجود عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، همچنان تقاضا در نمادهای کوچک قوی بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، در آغاز بازار بورس ۱۲ آذر روند معاملات به شکلی بود که عرضه در نمادهای شاخص‌ساز افزایش یافت و به شاخص کل سیری نزولی داد؛ اما نمادهای کوچک‌تر همچنان به صورت مثبت معامله شدند و با تقاضا همراه بودند و شاخص کل هم‌وزن مثبت ماند.

از جمله نمادهای محوری که روی ریزش شاخص کل بورس در آغاز معاملات امروز بیشترین تأثیر را داشتند، می‌توان به شستا، خودرو و وبصادر اشاره کرد.

پیش‌بینی می‌شود در ادامه‌ی روند معاملات امروز، نمادهای تاپیکو، فولاد و حکشتی معاملات مثبتی انجام دهند و تحت تأثیر آن‌ها باقی سهم‌های محوری بازار نیز افزایش تقاضا پیدا کنند تا شاخص کل دوباره مثبت شود.

بعد از مجموعه اتفاقات مثبتی مانند تثبیت قیمت دلار و روندی افزایشی که بورس در روز گذشته به خود گرفت، می‌توان گفت اعتماد در حال بازگشت به بازار است و تقاضا افزایش خواهد داشت. پیش‌بینی بلندمدت کارشناسان بر این مبنا است که با توجه به افزایش حجم و ارزش معاملات، شاخص کل تا پایان سال جاری رشد خوبی را به ثبت برساند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا