اخبار

آغاز بازار بورس ۱۱ آذر / رشد شاخص کل و وضعیت مثبت پالایشی‌ها

آغاز بازار بورس ۱۱ آذر به شکلی بود که ابتدا تحت تأثیر عرضه در نمادهایی مانند شستا، شاخص اندکی منفی شد اما مجددا به روند صعودی بازگشت. شاخص هم‌وزن نیز مثبت بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در آغاز بازار بورس ۱۱ آذر معاملات به نحوی رقم خورد که ابتدا تحت تأثیر روند منفی شستا، عرضه در کلیت بازار افزایش یافت و شاخص کل را منفی کرد؛ اما پس از آن شاخص کل دوباره توانست احیاء شود و به رنج مثبت بازگردد. شاخص هم‌وزن هم رشد مثبتی را تجربه کرد که این مسئله نشان‌گر وضعیت سبز در کلیت بازار سهام امروز است.

در چارچوب معاملات آغاز بازار بورس ۱۱ آذر شاهد روند مثبتی در نمادهای بانکی بودیم. نمادهای دی، ونوین، وملل، وسینا و وکار با سقف قیمت روزانه صف خرید شدند. همچنین بیشترین تأثیر مثبت روی شاخص کل بورس در آغاز معاملات امروز نیز متعلق به نمادهای تاپیکو، کگل و ومعادن بود. نماد شستا نیز که با افزایش عرضه برای دقایقی شاخص کل را منفی کرده بود تا اینجا صاحب بیشترین تأثیر منفی روی شاخص کل است.

همچنین نمادهای پالایشی در رنج مثبت قرار گرفته‌اند و با توجه به وضعیت فعلی آن‌ها می‌توان گفت بورس برای بازگشایی این نمادها در حال آمادگی است. لازم به ذکر است که در راستای جریان مثبتی که در روزهای اخیر بر بازار سهام حاکم بوده است، این نمادها توانسته‌اند ضرر خود را جبران کنند.

موج بزرگ مثبتی که از روزهای پیش در بورس به راه افتاده است به دنبال تثبیت قیمت دلار در کانال ۲۵ هزار تومان و همچنین رکود بازارهای موازی ایجاد شده بود و باعث بازگشت اعتماد به بازار سهام شد. روند مذکور به قدری جلو رفته است که حالا بورس بعد از تثبیت در کانال ۱.۴ میلیونی برای رسیدن به کانال ۱.۵ میلیونی در پایان هفته خیز برداشته است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا