اخبار

آغاز بازار بورس ۲۹ بهمن / نمادهای کوچک همچنان در حال رشد

در آغاز معاملات بازار بورس ۲۹ بهمن همانند دو روز گذشته شاهد اقبال نمادهای کوچک بودیم. با این وجود شاخص‌سازان همچنان در رنج منفی قرار دارند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، با آغاز بازار بورس ۲۹ بهمن شاهد بودیم که روند صعودی دو روز گذشته نمادهای کوچک بازار ادامه پیدا کرد؛ به نحوی که شاخص کل هم‌وزن بازار در رنج مثبت قرار دارد. با این وجود شاخص‌سازان بازار همچنان با عرضه بیش‌تر همراه هستند و شاخص کل بازار بورس منفی است. این مسئله در شرایطی اتفاق افتاد که قیمت‌های جهانی با رشد زیادی روبه‌رو هستند و نرخ دلار نیز در حال طی روندی رشدی است.

به نظر می‌رسد محدودیت دامنه نوسان که با هدف بهبود وضعیت بازار سهام اعمال شد، حالا فرصت مناسبی را برای خروج سهام‌داران بی‌اعتماد مهیا کرده است؛ به نحوی که شاهد صف فروش در نمادهای شاخص‌ساز هستیم. به این ترتیب کاهش دامنه نوسان منفی سهم‌ها اکنون در عمل نتوانسته است از حرکت منفی شاخص کل جلوگیری کند و همچنان شاهد کاهش نقدینگی در بازار هستیم. بر همین اساس تحلیل‌گران بر این اعتقاد هستند که مشکل اصلی بازار سرمایه در مقطع فعلی نه دامنه نوسان، بلکه فقدان خریدار موثر است و محدودیت دامنه نوسان صرفا شیب ریزش شاخص کل را کمی کندتر کرده است. با این وجود کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند، در ادامه‌ی معاملات امروز بازار سهام تقاضا تقویت شود و نمادها از رنج منفی معاملات خود به سمت رنج مثبت حرکت کنند.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا