اخبار

شرکت مادر اسنوا و دوو ۱۰ درصد از سهام خود را عرضه اولیه می‌کند

گروه انتخاب الکترونیک آرمان که شرکت مادر برندهای اسنوا، دوو و بُست است، ۱۰ درصد از سهام خود معادل یک میلیارد سهم را عرضه اولیه می‌کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، گروه انتخاب الکترونیک آرمان و یا همان شرکت مادر (هلدینگ) برندهای لوازم‏ خانگی اسنوا، دوو و بُست در نظر دارد تا ۱۰ درصد سهام خود را که معادل یک‌ میلیارد سهم می‌شود، عرضه اولیه کند.

بنا بر خبرهای منتشر شده، در هفته‌های پایانی سال ۹۹، گروه صنعتی انتخاب از احتمال ورود خود به فرابورس خبر داده بود. اجرای پروژه تجدید ساختار و فرآیند پذیرش سهام این شرکت در فرابورس از سال ۹۸ آغاز و در زمستان سال ۱۳۹۹ موافقت هیئت پذیرش فرابورس نسبت به پذیرش سهام شرکت جلب شد. طی اجرای پروژه تجدید ساختار، ۱۱ شرکت فعال در زنجیره تولید لوازم‌خانگی به صورت عمودی ادغام شدند و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک متولد شد.

گروه انتخاب الکترونیک آرمان در کنار انجام فعالیت تولیدی در حوزه محصولات برودتی (انواع یخچال و فریزر)، سهامدار عمده دو شرکت تولید قطعات لوازم‌خانگی، چهار شرکت تولید محصولات نهایی اعم از محصولات شوینده (ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی)، محصولات صوتی و تصویری، گازسوز (انواع اجاق‌گاز)، کولرگازی و لوازم‌خانگی کوچک (مایکروفر، هود)، سه شرکت فروش، شرکت حمل‌ونقل و شرکت خدمات پس از فروش بوده و زنجیره کامل صنعت لوازم‌خانگی را در اختیار دارد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا