اخبار

افزایش سرمایه جدید شستا در راه است

طبق اعلام مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی،‌ افزایش سرمایه جدید شستا در راه است و در صورت تایید سازمان بورس، مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد شد. با این افزایش سرمایه، سرمایه این شرکت ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، محمد رضوانی‌فر، مدیر عامل شستا خبر از آغاز مقدمات افزایش سرمایه جدید شستا داد. بنا به گفته‌ی رضوانی‌فر، در صورت انجام شدن این افزایش سرمایه، سرمایه این شرکت ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود. وی ضمن اشاره به روند افزایشی سرمایه شستا در دو سال اخیر گفت: در سال ۹۸، سرمایه شستا از مبلغ ۳هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به مبلغ ۸ هزار  میلیارد تومان افزایش یافت.

رضوانی‌فر ادامه داد: در سال جاری نیز با توجه به عملکرد شستا در دوره مالی منتهی به ۱۳۹۹/۳/۳۱، بالغ بر ۷هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها طی دوره مزبور محقق شده است. مطابق با ماده ۵۸ اساسنامه شستا، صرفا ۲۰ درصد از این مبلغ قابلیت تقسیم داشته و مابقی آن معادل ۶ هزار و  ۲۰۰ میلیارد تومان می‌بایست به حساب اندوخته سرمایه‌ای منتقل و پس از رسیدن به نصف سرمایه ثبت شده فعلی به سرمایه تبدیل شود.

مدیر عامل شستا همچنین خبر از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده شستا در اسفند ماه داد و گفت: با توجه به موضوع فوق در حال حاضر تشریفات مربوط به افزایش سرمایه شستا از محل اندوخته سرمایه‌ای در جریان بوده و پس از اخذ مجوز سازمان بورس، در تاریخ ۹۹/۱۲/۲۶، مجمع عمومی فوق‌العاده برای افزایش سرمایه برگزار خواهد شد.

افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه شستا

مدیرعامل شستا همچنین با اشاره به شرکت‌های تابعه شستا، اعلام کرد که این شرکت‌ها از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش سرمایه خواهند داشت. وی در همین رابطه ادامه داد: در راستای ضرورت اصلاح و تقویت ساختار مالی و نیز ایجاد امکان ارزیابی دقیق‌تر از عملکرد هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه، مقرر شد که کلیه هلدینگ‌های زیرمجموعه نسبت به شناسایی شرکت‌های واجد شرایط جهت افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها اقدام و سپس با رعایت تمامی ضوابط و دستورالعمل‌های موجود و نیز اخذ تاییدیه از شستا، نسبت به افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (صرفاً دارایی‌های سرمایه‌ای استهلاک‌ناپذیر برای شرکت‌های شناسایی شده و هلدینگ‌ها) اقدام نمایند.

رضوانی فر افزود: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با مرکز کارشناسان قوه قضائیه به منظور کارشناسی دارایی‌ها منعقد شده و فرآیند ارزش‌گذاری با سرعت در حال انجام می‌باشد.

مدیر عامل شستا با اشاره به افزایش سرمایه انجام شده‌ی ۸۰ شرکت تابعه شستا، در پایان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا کنون افزایش سرمایه حدود ۸۰ شرکت (مدیریتی و غیرمدیریتی) با ارزشی بالغ بر ۱۵ هزار و  ۴۰۰ میلیارد تومان انجام شده است. این افزایش سرمایه‌ها که از محل سود انباشته، مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران بوده با هدف حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه جهت اصلاح ساختار‌های مالی و یا اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری صورت پذیرفته است.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا