اخبار

شستا چهارشنبه بازگشایی می‌شود

معاونت بورس تهران از بازگشایی نماد شستا در روز چهارشنبه (۱۸ تیر) خبر داد. این در حالی است که معاملات شستا دیروز (۱۶ تیر) پس از بازگشایی این نماد با رشد ۳۷ درصدی، باطل اعلام شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، پس از آن که ناظر بازار معاملات شستا را برای دومین بار ابطال کرد، محمود گودرزی، معاونت بورس تهران از بازگشایی شستا در روز چهارشنبه با دامنه نوسان ۵ درصدی خبر داد.

شستا که دیروز با رشد ۳۷ درصدی برای بار دوم بازگشایی شد، تاثیری ۲۲ هزار واحدی بر شاخص کل بورس داشت و رشدی بالاتر از ۵ درصد را برای این شاخص رقم زد که می‌توانست بورس را تا چند روز تعطیل کند.

از آنجا که طبق ماده (۱) دستورالعمل اجرایی شرایط اضطراری موضوع ماده (۳۲) قانون بازار اوراق بهادار؛ سازمان بورس و اوراق بهادار مجاز است در صورت وقوع شرایط اضطراری و برای حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران و حفظ بازار شفاف، منصفانه و کارا، دستور تعطیل یا توقف تمام یا بخشی از معاملات هر یک از بورس‌ها یا بازارهای خارج از بورس را حداکثر به مدت سه روز کاری صادر کند، بنابراین این شبهه به وجود آمد که عدم تایید معاملات شستا می‌تواند به همین دلیل باشد.

گودرزی اما این موضوع را تکذیب کرده و گفته، تنها دلیل باطل شدن معاملات شستا مسائل نظارتی بوده و دستکاری در قیمت بازگشایی انجام شده و حجم معاملات با نوسان قیمت همخوانی نداشته است و بنابراین ناظر بازار تصمیم به ابطال این معاملات گرفت.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا