اخبار

رییس سازمان بورس اجرای یک ماهه محدودیت دامنه نوسان را رد کرد

رئیس سازمان بورس ضمن رد یک ماهه بودن اجرای محدودیت دامنه نوسان، تأکید کرد که این مسئله تا اطلاع ثانوی برقرار خواهد بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس علاوه بر تحلیل وضعیت آینده‌ی بازار سهام در سایه‌ی اعمال محدودیت دامنه نوسان مسئله یک ماهه بودن این رویکرد را رد کرد و تأکید کرد که این رویه تا اطلاع ثانوی پابرجا خواهد بود. این اظهارات در حالی است که در هفته‌ی گذشته چند تن از اعضای هیئت مدیره سازمان بورس گفته بودند، این طرح یک ماهه خواهد بود.

در همین رابطه دهقان دهنوی گفت: هدف ما ایجاد آرامش در بازار سرمایه بوده که خوشبختانه در این دو روز واکنش‌های خوبی را از بازار دریافت کردیم. روند کاری ما در اصل مقابله با تخلفات است، حال با توجه به اینکه بازار سرمایه توسعه پیدا کرده ماهم باید روند نظارتی خودمان را به طور دقیق‌تری بکار ببریم.

رئیس تازه‌ی سازمان بورس در رابطه با مدت زمان یک ماهه برقرار بودن محدودیت دامنه نوسان نیز تصریح کرد: این موضوع صحت ندارد. این طرح تا اطلاع ثانوی اجرایی خواهد شد. ما شرایط بازار را رصد خواهیم کرد و هرکجا که لازم نباشد، دیگر آن را ادامه نخواهیم داد.

محمدعلی دهقان دهنوی همچنین در واکنش به فشار عرضه و کاهش شاخص کل در معاملات آغازین امروز گفت: بازار محل عرضه و تقاضا است و همیشه یک عده از افراد تقاضاکننده هستند و یک عده عرضه‌کننده. پس نمی‌توان ریزش ساعت ابتدایی بازار را به سبب عرضه‌ها دانست.

همچنین دهنوی پیرامون تصمیمات قیمت‌گذاری نیز متذکر شد: این مسائل بر اساس اولویت مطرح خواهد شد. در صنایع مختلف موضوعاتی وجود دارد که اگر حل شود علاوه بر کمک به اقتصاد جامعه به پویایی بازار سرمایه نیز کمک خواهد کرد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا