اخبار

ابطال معاملات اول وقت برخی نمادهای بورسی

مدیریت سازمان بورس از ابطال معاملات برخی از نمادهای بورسی در شروع بازار امروز ۱۹ خرداد، از سوی سازمان بورس خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بر اساس اعلام مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران، پس از بررسی‌های فنی، بخشی از معاملات در نمادهایی که خارج از قیمت گشایش در دقایق اولیه معاملات امروز انجام شده است مورد تایید بورس قرار نگرفته است و این معاملات در پایان وقت بازار امروز باطل خواهند شد.

معاملات امروز بورس تهران در حالی پیگیری می‌شود که با وجود اختلال در دقایق ابتدایی بازار، شاخص کل پس از ۲ ساعت و ۳۰ رشدی ۷ هزار واحدی را به ثبت رسانده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌‌های سازمان بورس درباره اختلال امروز سامانه معاملات که موجب به هم ریختگی معاملات و سردرگمی فعالان و نوسان مثبت و منفی سهام شرکت‌‌‌‌ها به بورس پرس گفت: این رویداد ناشی از اشتباه یکی از شرکت های ارایه دهنده خدمات آنلاین به کارگزاری بوده که قبل از شروع معاملات اقدام به ارسال سفارش کرده است.

وی ادامه داد: بررسی‌‌ها برای حل این مشکل در حال انجام بوده و انتظار می‌رود روند معاملات به زودی عادی شود.

خدابخش در پاسخ به این سوال که آیا احتمال ابطال معاملات اول وقت و یا تمدید زمان دادوستد یا خیر، توضیح داد: این موضوع درحال بررسی بوده و در صورت اتخاذ هر تصمیمی، اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع
تجارت نیوزبورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا