تحلیل صنعت

بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت خودرو و قطعات در فروردین ۱۴۰۲ | خاور با ۱۲۸۶ درصد رشد، بهترین عملکرد را داشت

بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت خودرو و قطعات در فروردین ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که شرکت ایران خودرو دیزل با نماد خاور بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش توان تحلیل، بررسی گزارش ماهانه شرکت های صنعت خودرو و قطعات در فروردین ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که شرکت ایران خودرو دیزل با نماد خاور ۱۲۸۶ درصد رشد را داشته است و جایگاه اول را در میان شرکت‌های صنعت خودرو به خود اختصاص داد. شرکت بهمن دیزل با نماد خدیزل با رشد ۳۰۷ درصدی و شرکت چرخشگر با نماد خچرخش با ۲۷۳ درصد رشد رتبه‌های دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

گفتنی است شرکت‌های آهنگری‌ تراكتورسازی‌ ایران‌ با نماد خاهن، محورسازان ایران خودرو با نماد خوساز و شرکت رادیاتور ایران با نماد ختور بهترین عملکرد را در اسفند ۱۴۰۱ را داشته‌اند.

همچنین، شرکت‌های سایپا دیزل با نماد خکاوه، ایران خودرو با نماد خودرو و لنت ترمز ایران با نماد خلنت ضعیف‌ترین عملکرد را طی فروردین ۱۴۰۲ داشته‌اند. درصد رشد این شرکت‌ها به ترتیب ۷۵-،۳۵- و ۱۵- درصد است.

کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا با نماد خکمک، شرکت مهندسی و صنعتی روان فن آور با نماد خفناور و ایران خودرو با نماد خودرو نیز در اسفند ۱۴۰۱ ضعیف‌ترین عملکرد را در میان شرکت‌های صنعت خودرو و قطعات داشته‌اند.

گزارش ماهانه شرکت های صنعت خودرو و قطعات در فروردین ۱۴۰۲
بررسی عملکرد شرکت‌های صنع خودرو و قطعات در فروردین ۱۴۰۲|
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

در این بررسی عملکرد ماهانه شرکت ها در آخرین ماه گزارش نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ مقایسه شده‌اند. جهت بررسی بیشتر، نسبت‌های مهم P/E، P/S و نسبت حاشیه سود ناخالص نیز ارائه شده است.

توزیع پراکندگی رشد ماهانه گروه خودرو و قطعات

بررسی توزیع پراکندگی رشد ماهانه گروه صنعت خودرو و قطعات نیز نشان می‌دهد که میانگین رشد عملکرد ماهانه گروه خودرو در فروردین ماه سال جاری ۱۲۴ درصد است که در مقایسه با اسفند ماه ۱۴۰۱ افزایش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین با توجه به نمودار شماره (۱) مشخص است که پراکندگی داده‌ها عمدتا کم‌تر از میانگین است.

مقایسه منحنی نرمال فروردین نسبت به ماه قبل نشان می دهد که کشیدگی منفی وجود دارد؛ بدین معنا که پراکندگی داده‌ها از میانگین بیشتر شده است. (نامساعد)

گزارش ماهانه شرکت های صنعت خودرو و قطعات
نمودار شماره (۱): منحنی توزیع نرمال رشد ماهانه گروه خودرو در فروردین ۱۴۰۲
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا