اخبار

انتشار EPS شرکت‌های بورسی و فرابورسی مراحل نهایی را طی می‌کند

انتشار EPS شرکت‌های بورسی و فرابورسی در حال طی مراحل نهایی است و قرار است تا ۲۰ بهمن ماه، تمام شرکت‌ها، EPS حسابرسی شده‌ی خود را منتشر کنند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، پیش از این حسن قالیباف اصل، رئیس سابق سازمان بورس در ۲۳ دی ماه وعده داده بود که EPS شرکت‌های بورسی و فرابورسی از اواخر بهمن یا از اسفند ماه مجدداً منتشر خواهند شد. حالا بر اساس آخرین اطلاعات واصله، این روند در حال طی مراحل نهایی خود است و به زودی این مسئله با تصویب و ابلاغ هیئت مدیره سازمان بورس، عملی خواهد شد.

این رویه که از سه سال پیش و در زمان ریاست شاپور محمدی از اطلاعات مندرج شرکت‌ها حذف شده بود و به دنبال انتقادات عدیده کارشناسان، با بی‌اعتنایی و بی‌توجهی همراه شده بود، حالا با تصویب هیئت مدیره سازمان بورس برای همه ناشران اجباری شده است و حتی برخی از شرکت‌های بزرگ نیز این متغیر را اعلام کرده‌اند.

طبق برنامه، همه شرکت‌ها باید تا ۲۰ بهمن، EPS حسابرسی شده را منتشر و طبق روال پیشین، از اسفند اقدام به اعلام EPS سال مالی آینده کنند. به نظر می‌رسد به احتمال زیاد تصویب و ابلاغ این مسئله در هفته‌ی جاری اتفاق افتد و جزئیات کامل‌تر آن اعلام عمومی شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا