اخبار

نحوه رسیدگی ۱۰ روزه به شکایت سهامداران اعلام شد

مدیر امور اعضاء کانون کارگزاران بورس با اشاره به مصوبه هیئت مدیره سازمان، نحوه رسیدگی به شکایت سهامداران را اعلام کرد و گفت، پاسخگویی به این شکایت‌ها ۱۰ روزه خواهد بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری سنا، هدی توانایی، مدیر امور اعضاء کانون کارگزاران بورس ضمن اشاره به بند دو صورت جلسه ۱۲ خرداد هیات مدیره سازمان بورس که بر اقدام بورس‌ها و تشکل‌‌های خودانتظام در راستای تقویت و تجهیز واحد پاسخ‌گویی و رسیدگی به شکایات یا ایجاد واحد ذیربط تأکید داشت، گفت: طبق این مصوبه، مسئولیت پاسخ‌گویی و رسیدگی به شکایات بر عهده بورس‌ و فرابورس و تشکل‌های خود انتظام خواهد بود و مرجع ثبت شکایات، اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس است.

توانایی همچنین افزود: بنابراین از ۸ تیر ، شکایات مربوط به اعضای کانون کارگزاران ارسال شده و این نهاد موظف به ارائه پاسخ به شاکی است. به همین منظور واحد امور اعضا و اشخاص وابسته به اعضا، اقدام به تجهیز این واحد و جذب نیروی انسانی کرد.

نحوه رسیدگی به شکایت سهامداران

مدیر امور اعضاء کانون کارگزاران بورس درباره‌ی فرآیند رسیدگی به شکایات نیز توضیح داد: در فرآیند رسیدگی، متن شکایت توسط کارشناس بررسی می‌شود و چنانچه امکان پاسخگویی وجود داشته باشد، وی اقدام به ارسال پاسخ می‌‌کند. اما چنانچه موضوع مطرح شده توسط شاکی نیاز به بررسی سوابق و ارائه مستنداتی داشته باشد، درخواست به شرکت مربوطه ارجاع و استعلام می‌شود، نهادهای مربوطه نیز موظفند ظرف مدت ۱۰ روز پاسخ را از طریق سامانه مربوطه ارسال کنند.

توانائی تصریح کرد: به منظور تسریع فرآیند رسیدگی و جلب رضایت شاکی و بهبود روند فعالیت کارگزاری، ضروری است که اعضای کانون توجه ویژه به ارسال به موقع و دقیق پاسخ به شکایات داشته باشند. تجمیع و بررسی اطلاعات در شکایات مطروحه می‌تواند منجر به بهبود خدمات و فرآیندها شود و در حالی که به خوبی مدیریت شود، می‌تواند به کشف نواقص کمک کرده و مشکلاتی که در مسیر ارائه خدمات وجود دارند، شناسایی شود.

وی در پایان تأکید کرد: این فرآیند باید در برگیرنده مجموعه فعالیت‌های مرتبط با یکدیگر باشد؛ به نحوی که علاوه بر هماهنگی در عملیات از منابع مختلف از جمله کارکنان، اطلاعات، مالی و زیرساخت‌های نرم‌افزاری در جهت انطباق با خط مشی رسیدگی به شکایات و دستیابی به اهداف مورد نظر استفاده شود.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا