اخبار

قیمت‌گذاری خودرو این هفته از سوی مجلس، خودروسازان و کارگروه دولت بررسی می‌شود

طبق اظهارات سخنگوی کمیسیون صنایع، قرار است این هفته مجلس به همراه خودروسازان و کارگروه دولت، قیمت‌گذاری خودرو را بررسی کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الله فیروزی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در رابطه با نشست کمیسیون صنایع پیرامون قیمت‌گذاری خودرو اعلام داد: مقرر شد دولت و خودروسازان قیمت تمام شده خودروها را بررسی و کارگروهی از کمیسیون صنایع مجلس به موضوعات رسیدگی کند و در جلسه هفته آینده، قیمت‌گذاری خودرو پیگیری شود.

فیروزی اضافه کرد: شورای رقابت مسئول قیمت‌گذاری محصولات انحصاری است و از آنجا که خودرو نیز کالای انحصاری به شمار می‌آید، این شورا مسئول قیمت‌گذاری است. از سال ۹۲ تا ۹۷ به دلیل تحریم‌ها، قیمت خودرو با شیب ملایمی افزایش می‌یافت و شورای رقابت هر شش ماه یک بار، با توجه به نرخ ارز و رشد تورم قیمت‌ها را افزایش می‌داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع در ادامه نیز گفت: ایجاد تعادل در بازار خودرو نیازمند واردات مدیریت شده است. هرچند از سال ۹۷ تا کنون به دلیل تشدید تحریم‌ها و افزایش شیب رشد تورم، شورای رقابت هر سه ماه یک بار قیمت خودرو را به روز رسانی کرد، اما در حال حاضر هر ۶ ماه یک بار درباره قیمت‌گذاری تصمیم‌گیری می‌کند.

فیروزی در پایان گفت: حدود ۷۰۰ هزار نفر سهامدار صنعت خودرو هستند و شورای رقابت ضمن این که باید مدافع حقوق مصرف‌کنندگان باشد، باید پاسخگوی این سهامداران نیز باشد.

منبع
خانه ملت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا