اخبار

آغاز معاملات پالایشی یکم به تعویق افتاد

مدیر صندوق پالایشی یکم خبر از تعویق آغاز معاملات پالایشی یکم داد و علت آن را جلوگیری از ضرر سهام‌داران عنوان کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، در شرایطی که حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر منتظر آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم و آزادسازی پول‌هایشان به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان هستند، مدیر صندوق پالایشی یکم خبر از تعویق آغاز معاملات پالایشی یکم داد و علت آن را جلوگیری از ضرر سهام‌داران عنوان کرد.

داوود رزاقی، مدیر صندوق پالایشی یکم در این رابطه گفت: با توجه به افزایش سرمایه پالایش نفت تهران (شتران) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در بورس هنوز افزایش سرمایه آن‌ها در پرتفوی صندوق اعمال نشده، به همین دلیل اکنون نمی‌توان اقدام به بازگشایی نماد این صندوق کرد، زیرا این موضوع منجر به ضایع شدن حق مردم و ضرر و زیان آن‌ها خواهد شد.

وی توضیح داد: ابتدا اعلام شده بود که حداقل یک ماه پس از پذیره نویسی این صندوق‌ها، نماد آن‌ها در بورس بازگشایی خواهد شد؛ بنابراین اکنون در حال اقدام‌های لازم برای رفع مشکلات موجود و آغاز معامله این صندوق در بورس هستیم. پیگیری‌های زیادی از سوی فعالان بازار و مردم برای مشخص شدن زمان بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم انجام شده، اما در وضعیت فعلی و در این زمینه نمی‌توان زمان دقیقی را اعلام کرد و باید منتظر ماند تا اقدام‌های مربوط به افزایش سرمایه دو شرکت پالایشی به سرانجام برسد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا