اخبار

نتایج عرضه اولیه نماد اپال / اپال نیامده مشمول محدودیت حجم سفارش شد

نتایج عرضه اولیه نماد اپال نشان‌دهنده‌ی مشارکت دو میلیون و ۵۰۰ هزار کد بورسی است. همچنین قیمت هر سهم اپال به مبلغ ۱۲۴۲۰ ریال کشف قیمت شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری دانشجو، امروز مورخ ۶ اسفند ۹۹ نماد اپال در بازار بورس تهران به شیوه ثبت سفارش عرضه اولیه شد. نتایج عرضه اولیه نماد اپال نشان می‌دهد که دو میلیون و ۷۵۴ هزار و ۵۲۰ کد بورسی در آن شرکت کردند و هر سهم به مبلغ ۱۲۴۲۰ ریال کشف قیمت شد. این آمار نشان‌دهنده عدم استقبال سهامداران از عرضه‌های اولیه در بازه نزولی فعلی بازار سرمایه است.

به این ترتیب هفت درصد از سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس تحت نماد اپال به عرضه اولیه رسید و طی آن تعداد ۱ میلیارد و ۴۹۵ میلیون و ۳۹۴ هزار سهم فروخته شد. مدیر این عرضه اولیه کارگزاری پارسیان و متعهد عرضه نیز شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان بود.

اپال از شنبه مشمول محدودیت حجم سفارش می‌شود

از سوی دیگر در شرایطی که عرضه اولیه اپال به تازگی انجام شده است، مدیر عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد، از شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹، این نماد بورسی مشمول محدودیت حجم سفارش خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع کلیه فعالان محترم بازار سرمایه می‌رساند، از روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ حداکثر حجم سفارش خرید وارد شده به سامانه معاملات از هر کد معاملاتی در نماد معاملاتی شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) حداکثر ۱۰ هزار سهم می‌باشد و در صورت عدم رعایت این موضوع کلیه سفارشات وارد شده از آن کد معاملاتی ،از سامانه معاملات حذف و یا در صورت انجام معامله، معاملات انجام شده تایید نخواهد شد.

حاشیه‌های عرضه اولیه نماد اپال

عرضه اولیه اپال در شرایطی امروز به انجام رسید که بازار در وضعیتی منفی قرار داشت و این امر موجب اعتراض برخی سهامداران نسبت به انتخاب زمان این عرضه اولیه شد. اما حواشی عرضه اولیه اپال به این موضوع ختم نشد. در ادامه برخی خبرگزاری‌ها اعلام کردند که عده‌ای از سهامداران علی رغم غیرفعال کردن توافق خرید خودکار، با ثبت سفارش خودکار این عرضه اولیه مواجه شده‌اند.

در ادامه همین موضوع نیز کارگزاری مفید با انتشار یک بیانیه، این موضوع را تکذیب کرد و نوشت: ‌بر خلاف گزارشی که با عنوان «فروش اشتباهی عرضه اولیه به سهامداران!» منتشر شده است، هرگونه اختلال یا سفارش اشتباه در جریان عرضه اولیه نماد اپال که امروز انجام شد، تکذیب می‌شود.

کارگزاری مفید در بخش دیگری از این بیانیه نیز نوشت: با این وجود اگر ابهام یا مسئله‌ای برای هر یک از کاربران ایجاد شده است، می‌توانند از طریق تماس با پشتیبانی کارگزاری مفید به شماره‌های ۹۱۰۰۸۷۰۰ و ۸۷۰۰، با ما در میان بگذارند تا همکاران ما بهتر بتوانند آن‌ها را راهنمایی کنند.

منبع
دانشجوتجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا