اخبار

واشنگتن به تل‌آویو: توافق احیای برجام در آینده نزدیک امضا نخواهد شد

روزنامه تایمز اسرائیل در مطلبی مدعی شد که مقامات واشنگتن به مقامات تل‌آویو اطلاع داده‌اند که توافق احیای برجام در آینده نزدیک امضا نخواهد شد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از خبرگزاری تایمز اسرائیل، مقامات آمریکا به مقامات اسرائیل اطلاع داده‌اند که فعلا توافق احیای برجام از روی میز برداشته شده و در آینده نزدیک امضا نخواهد شد. این پیامی است که در گفتگوهای اخیر لاپید نخست وزیر اسرائیل با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات دولت، به تل آویو منتقل شد.

این نتیجه جدید در مذاکرات، که پیامدهای بین‌المللی عمده‌ای خواهد داشت، احتمالاً توسط لاپید در مبارزات انتخاباتی آتی، به ویژه علیه بنیامین نتانیاهو، رهبر مخالفان، که بارها به نخست وزیر در این مورد حمله کرده، به عنوان دستاورد دیپلماتیک جلوه داده خواهد شد.

پیش‌تر جوزپ بورل نیز در رابطه با آخرین وضعیت توافق احیای برجام و پاسخ ایران به پیشنهاد جدید اتحادیه اروپا، گفته بود که احتمال توافق اکنون کمر‌نگ شده است.

از آنجایی که لاپید در روزهای اخیر متقاعد شده بود که توافق به طور فزاینده‌ای بعید به نظر می رسد، او چالش‌های امنیت ملی و تمرکز بر تشدید خشونت‌ها در کرانه باختری و نیاز فوری به تقویت تشکیلات خودگردان را در اولویت قرار داد.

منبع
timesofisrael

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا