اخبار

حمایت صندوق توسعه ملی از بورس در حال نهایی شدن است

علی رغم انتقادات مطرح شده علیه حمایت صندوق توسعه ملی از بورس ، دیشب (یکشنبه، ۶ مهر) خبر تنظیم پیش‌نویس قرارداد این طرح نیز منتشر شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، حمایت صندوق توسعه ملی از بورس علی رغم انتقادات مطرح شده، در حال طی آخرین مراحل نهایی‌شدن است. در همین مورد دیشب خبری مهم مبنی بر تنظیم پیش‌نویس قرارداد این حمایت منتشر شد.

شب گذشته رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه از تنظیم پیش‌نویس قرارداد این صندوق با صندوق توسعه ملی خبر داد. محمد ابراهیم آقابابایی، رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با بیان این مطلب گفت: در این پیش‌نویس نسبت به تعیین شماره حساب و نحوه اجرایی شدن این فرآیند تفاهمات لازم صورت گرفته است.

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه با اشاره به اینکه «بانک مرکزی خزانه‌دار صندوق توسعه ملی است» افزود: پس از نهایی شدن قرارداد حمایت صندوق توسعه ملی از بازار سرمایه، اقدامات لازم جهت انتقال سرمایه از صندوق توسعه ملی اجرایی خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که به زودی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار صندوق تثبیت قرار گیرد.

این درحالیست که برخی نسبت به بار تورمی این حمایت اظهار نگرانی کرده‌اند. این مسئله در شرایطی در حال رخ دادن است که آخرین بررسی‌های بازار بورس نشان از روندی کاهشی با صف‌های فروش بسیار سنگین دارد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا