اخبار

بازارگردان‌ها از فردا به بورس کمک می‌کنند

جلسه روز پنجشنبه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حقوقی‌های بازار سرمایه، با تصمیماتی در رابطه با نحوه عمل بازارگردان‌ها در بورس به نتیجه رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه نشست دیروز خود با سهامداران عمده گفت، صندوق تثبیت یا همان حمایت بازار به عنوان صندوق توسعه در بازار حضور دارد و هم اکنون نقش نقد شوندگی خودش را ایفا می‌کند.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد، به خاطر اینکه سرمایه­داران عمده در بورس پذیرفته شده‌اند و همچنین بخشی از سهامداران عمده ناشر هستند، باید به ناشران سهم بدهند چراکه ناشران از خودشان سهمی ندارند.

او افزود: « هر کدام از این حقوقی‌ها چندین شرکت در زیرمجموعه خود دارند و به همین علت ما سعی کردیم با این گروه از افراد جلسه بگذاریم. عمدتاً جلسه‌هایی که بورس تهران یا سازمان بورس با خود ناشران برگزار می‌کند برای آن است که آنان بیایند و قراردادهای خود را با سبد گردانان تنظیم کنند ».

رئیس بورس اوراق بهادار ادامه داد، تصمیماتی که ما در رابطه با بازارگردان‌ها گرفته‌ایم، تأثیر مثبتی را بر بازار سرمایه از روز شنبه خواهند گذاشت و مبلغ نقدینگی باید به اندازه‌ای باشد که  به سبدگردانان کمک کند.

او در پایان تصریح کرد، شرکت‌هایی که به تازگی به بازار بورس می‌آیند، صد در صد بحث بازارگردانی را با آن‌ها طی می‌کنیم تا بتوانند نقش اثرگذاری در بازار داشته باشند. ما در حال حاضر شرکت‌های بازرگانی داریم که این شرکت‌ها بنا به ابعاد شرکت‌های سهامی مشخص و اهمیت سنجی می‌شوند و به همان میزان در بازار مشارکت می‌کنند.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا