اخبار

زیان ۳۸ تومانی ایران‌خودرو به ازای هر سهم در ۹ ماه گذشته

شرکت ایران‌خودرو در ۹ ماهه نخست سال جاری به ازای هر سهم ۳۸۰ ریال (۳۸ تومان) با ضرر و زیان مواجه شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت ایران‌خودرو با زیانی ۳۸  تومانی به ازای هر سهم در ۹ ماه گذشته رو به رو شد.

زیان عملیاتی و زیان خالص شرکت ایران‌خودرو به ترتیب ۷۷ هزار و ۴۳۴ میلیارد ریال و ۱۱۴ هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال بود. طبق گزارش منتشر شده، این شرکت دچار زیان انباشته ۲۵۸ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریالی شده است.

در گزارش منتشر شده توسط ایران‌خودرو، این شرکت با شناسایی زیان، اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته با رشد ۴۳ درصدی زیان هر سهم مواجه شده است. زیان هر سهم که در ۹ ماهه سال گذشته ۲۵۶ ریال بوده که امسال به ۳۸۰ ریال افزایش یافته است.

“خودرو” در تشریح اهداف خود، به این نکته اشاره کرده است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود کشور، تغییرات نرخ نهاده‌های تولید احتمال تغییر ترکیب تولیدات و فروش محصولات تا پایان سال ۹۹ وجود دارد. در راستای کنترل قیمت بازار، استفاده از روش طرح مشارکت در تولید، فروش تنظیم بازار و اختصاص روش‌های فروش به مشتریان نهایی و مصرف‌کنندگان واقعی نیز از روش‌های موثر و پیش‌بینی شده در سال جاری است.

شرکت ایران‌خودرو در مورد تکمیل طرح‌های توسعه‌ای خود نیز می‌گوید: درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها برای پایان سال ۹۹ و سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ به صورت برآوردی است که متناسب با شرایط آتی، ممکن است با تغییر مواجه شود.

با نظر به اینکه، پایان سال مالی تعداد زیادی از شرکت‌های فرعی و وابسته ایران‌خودرو ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ است؛ بنابراین مبلغ ۲۵۰۰ میلیون ریال به عنوان درآمد سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها در تاریخ تهیه این گزارش شناسایی شده است.

سود مشارکت پیش‌فروش محصولات شرکت و هزینه‌های مالی اوراق رهنی به ترتیب، مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال و ۴۰۱ میلیارد ریال است.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا