اخبار

کاما و ۴ شرکت بورسی دیگر در حال طی مراحل افزایش سرمایه

بر اساس آخرین اطلاعیه‌های منتشر شده طی روزهای اخیر، نمادهای غدشت، وتوشه، کیسون، چدن و کاما در حال طی مراحل افزایش سرمایه خود هستند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، نمادهای غدشت، وتوشه، کیسون، چدن و کاما در صف افزایش سرمایه‌های امسال قرار دارند. بر اساس آخرین اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی این شرکت‌ها، هر کدام در مراحل مختلفی از افزایش سرمایه قرار دارند.

افزایش سرمایه شرکت باما

شرکت باما که اخیراً افزایش سرمایه‌ای ٩٠٠ درصدی را از محل سود انباشته تجربه کرده است، اکنون برنامه دارد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های خود نیز افزایش سرمایه‌ داشته باشد. نماد کاما میزان افزایش سرمایه خود را از ۲۷۹ درصد به ۸۵ درصد تغییر داده است که دلیل آن الزام ارزیابی کامل سرمایه‌گذاری بلندمدت و عدم امکان ارزیابی شرکت‌های فاقد کنترل عنوان شده است. به این ترتیب پس از استعلام و پذیرش شرکت کانی کربن در بازار سرمایه ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها انجام خواهد شد.

افزایش سرمایه غدشت

پس از تقدیم پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۵۳ میلیارد ریال به مبلغ ۵۸۴ میلیارد ریال از سوی هیئت‌مدیره شرکت دشت مرغاب به مجمع عمومی فوق‌العاده، این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به تصویب رسید. طبق اطلاعیه مندرج در سامانه کدال هدف از این افزایش سرمایه‌ی ۹۹۴ درصدی اصلاح ساختار مالی و کاهش ریسک مالی در صورت وضعیت مالی شرکت و بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی اعلام شده است. غدشت با سرمایه فعلی ۵۳ میلیارد ریال برای چندمین بار است که درصد افزایش سرمایه خود را تغییر داده است.

افزایش سرمایه وتوشه

شرکت سرمایه‌گذاری پارس توشه که در بورس با نماد وتوشه فعال است، در نظر دارد سرمایه خود را ۲۲۰ درصد معادل ۳۳۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته افزایش دهد. سرمایه فعلی این شرکت ۱۵۰۰ میلیارد ریال است. هدف از افزایش سرمایه وتوشه اصلاح ساختار مالی عنوان شده است.

افزایش سرمایه کیسون

شرکت کیسون با هدف شفاف‌سازی، طی انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد در حال طی مراحل پایانی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت- طبقه زمین و ساختمان است.

افزایش سرمایه چدن

هیئت‌مدیره شرکت تولیدی چدن‌سازان نیز پیشنهاد افزایش سرمایه ۸۰۰ درصدی در مجمع فوق‌العاده را مطرح کرد و مقرر شد با تصویب مجمع، این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها تأمین شود. سرمایه فعلی شرکت تولیدی چدن‌سازان ۱۷۰۰ میلیارد ریال است و هدف از انجام این افزایش سرمایه استفاده از معافیت‌های مالیاتی درج شده در ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی و حمایت از کالای ایرانی اعلام شده است.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا