اخبار

امکان فروش سهام عدالت فراهم شد

آن دسته از مشمولان سهام عدالت که تا تاریخ ۲۹ خرداد سال جاری روش مدیریت مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از امروز (۱۵ تیر) سهام خود را به فروش برسانند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری مهر، حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت اظهار کرد، افرادی که از تاریخ ۱۵ تا ۲۹ خرداد سال جاری روش مدیریت مستقیم سهام را برای سهام عدالت خود برگزیده‌اند، از امروز می‌توانند ۳۰ درصد از سهام خود را از طریق کارگزاری‌ها بفروشند.

وی اشاره کرد که تا تاریخ ۲۹ خرداد، ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تن روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند و اظهار کرد، کارگزاری‌ها طبق شرایط بازار و سهم، سهام این افراد را در بازار بورس یا فرابورس به فروش می‌رسانند و مبلغ حاصل از این فروش طی روزهای آتی به حساب فروشندگان واریز خواهد شد.

او در ادامه گفت، اطلاعات افراد جدید روز شنبه به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل شده و اطلاعات آنان از امروز به‌روز رسانی شده و در اختیار کارگزاری‌ها قرار خواهد گرفت.

این مقام همچنین تاکید کرد که اگر افراد سهام خود را در سبد سهام مشاهده نمی‌کنند، باید به کارگزاری مربوطه اطلاع دهند و این مساله را پیگیری کنند.

فهیمی در خصوص آن درسته از افراد که پیش از ۱۵ خرداد فرم فروش سهام خود را تکمیل کرده‌اند ولی هنوز مبلغ حاصل از فروش آن را دریافت نکرده‌اند، گفت، اگر شماره شبای این افراد صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال بوده و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بوده، تمام وجه را در روزهای اول آزادسازی سهام عدالت دریافت کرده‌اند.

وی افزود، تعدادی از افراد هنوز مشکل شماره تلفن همراه دارند و برخی افراد نیز شماره شبایشان از سوی بانک مرکزی تایید نشده یا حساب بانکی آن‌ها غیر فعال بوده است.

این سخنگو اظهار کرد، افرادی که اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند ولی نمی‌توانند سهام خود را مشاهده کنند، باید با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرند.

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا