اخبار

طرح فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامداران عملی نمی‌شود

بنا بر گفته‌های مدیر فنی طرح سهام عدالت، فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامدار ممکن نیست و سهامداران در صورت هر گونه سؤال و ابهامی می‌توانند با مراجعه به بانک عامل و یا کارگزار خود از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، محمود حسنلو، مدیر فنی طرح سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت، «فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی‌شود ».

وی پیرامون انتشار برخی اخبار مبنی بر فروش ۳۰ درصد دوم سهام مشمولان سهام عدالت بدون کسب اجازه از آن‌ها گفت، «بانک‌ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند ».

وی اظهار داشت، «در روزهای اخیر، برخی از فروشندگان سهام عدالت اعلام کرده‌اند که وجوه اضافی به حسابشان واریز شده است که این امر شائبه فروش بیش از ۳۰ درصد از سهام عدالت ایشان را به وجود آورده بود که این موضوع تنها به دلیل نحوه محاسبه و زمان فروش سهام عدالت این افراد است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد ».

حسنلو در مورد روند فروش سهام مشمولان سهام عدالت نیز افزود، «سفارش فروش سهام عدالت از طریق شعب بانک‌ها به صورت ۳۰ و ۶۰ درصد است اما این سفارش‌ها در شرکت‌های کارگزاری به صورت انتخاب سهم و بین یک تا ۶۰ درصد انجام می‌شود ».

مدیر فنی طرح سهام عدالت گفت، «شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تنها وظیفه فراهم کردن زیرساخت‌های سفارش‌گیری معاملات را بر عهده دارد و نقشی در فرایند معاملات و فروش سهام عدالت ندارد ».

وی با خاطرنشان کردن اینکه تمامی دسترسی‌ها برای پاسخگویی به سهامداران سهام عدالت از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در اختیار بانک‌ها و کارگزاران گرفته است، تصریح کرد، « سهامداران در صورت برخورد با هرگونه سؤال و یا ابهامی می‌توانند به بانک عامل و یا کارگزار خود مراجعه کنند و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند ».

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا