اخبار

اوراق مالی اسلامی از هفته‌ی اول خرداد آماده‌ی انتشار و عرضه می‌شود

وزارت اقتصاد و امور دارایی ایران طی اطلاعیه‌ای از انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی از هفته‌ی اول خرداد خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، وزارت اقتصاد با انتشار یک اطلاعیه، از انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی با استفاده از ظرفیت قانون بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد. طبق این اطلاعیه، انتشار این اوراق از هفته‌ی اول خردادماه آغاز خواهد شد.

خزانه‌داری کل بر حسب وظایف قانونی و تخصصی با استناد به نتایج تحلیل مستمر روند تحولات متغیرهای اقتصادی، روند سنجه‌های پایداری بدهی‌های دولت در قالب سناریوهای مختلف، پیش‌بینی جریان ورودی و خروجی منابع بودجه عمومی به خزانه و تلاش برای حصول به درجات قابل‌‌قبولی از سازگاری سیاستی با سیاست‌گذار پولی، تصمیم دارد نسبت به انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی با تضمین دولت از محل ظرفیت قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل از هفته اول خرداد ماه اقدام کند.

حسب تمهیدات اتخاذ شده به منظور مشارکت هرچه بیشتر نهادهای فعال در بازار پول و سرمایه، متقاضیان خرید می‌توانند تقاضاها شامل حجم و مبلغ مورد درخواست را در روزهای اعلامی در سامانه بازار بین بانکی بانک مرکزی (قابل دسترس برای بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی) و سامانه مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (قابل دسترسی برای کارگزاران مجاز در سامانه معاملات فرابورس) ثبت کنند.

متن اطلاعیه وزارت اقتصاد

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا