اخبار

مجوز مشاوره سرمایه‌گذاری مختص حقوقی‌ها است / تکلیف شبکه‌های مجازی چیست؟

مدیریت نظارت بازار و بازرسی فرابورس ضمن اشاره به اختصاصی بودن مجوز مشاوره سرمایه‌گذاری برای حقوقی‌ها، از تهیه پیش‌نویس دستورالعمل ارائه مجوز ارزشیابی و مشاوره سرمایه‌گذاری برای کانال‌های فعال شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، سروش خواجه حق‌وردی، مدیریت نظارت بازار و بازرسی فرابورس در رابطه با ارائه مجوز مشاوره سرمایه‌گذاری و ارزشیابی و فعالیت صفحات و کانال‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی گفت: برای سامان‌دهی به کانال‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی پیشنهاد می‌شود از ظرفیت ارزشیاب یعنی شخص موضوع بند ۲۳ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار استفاده و مجوز ارزشیابی برای افراد صادر شود.

وی در رابطه با درخواست‌های روزافزون فعالین کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای مجوز مشاوره سرمایه‌گذاری، توضیح داد: بر اساس بند ۱۶ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، مشاور سرمایه‌گذاری باید شخص حقوقی و نهاد مالی باشد. از این رو، ارائه مجوز مشاور سرمایه‌گذاری به اشخاص حقیقی امکان‌پذیر نیست.

خواجه حق‌وردی در همین راستا، از تهیه پیش‌نویس دستورالعمل ارائه مجوز ارزشیابی و مشاوره سرمایه‌گذاری برای کانال‌های فعال شبکه‌های اجتماعی از سوی فرابورس خبر داد و گفت: به منظور بهره‌گیری از خرد جمعی، پیش‌نویس این دستورالعمل در اختیار عموم قرار می‌گیرد و تمامی فعالان بازار می‌توانند نظرات و پیشنهادها را در این زمینه به ایمیل http://[email protected] ارسال کنند.

مدیریت نظارت بازار و بازرسی فرابورس در پایان گفت: پس از جمع‌بندی نظرات اهالی بازار، نسخه جمع‌بندی شده­ پیش‌نویس این دستورالعمل در کمیته حقوقی و پس از آن در هیأت‌ مدیره فرابورس بررسی می‌شود و در صورت تایید به سازمان بورس جهت تصمیم‌­گیری ارائه خواهد شد.

بر اساس بند ۲۳ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، ارزشیاب یک کارشناس مالی است که دارایی‌ها و اوراق بهادار موضوع قانون بازار را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا