اخبار

افزایش دامنه نوسان بورس تکذیب شد

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس ضمن اشاره به انتشار اخباری مبنی بر افزایش دامنه نوسان بورس، آن را تکذیب کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، در روز گذشته شاهد انتشار اخباری بودیم مبنی بر این که دامنه نوسان بورس قرار است به زودی افزایش پیدا کند. پس از انتشار این اخبار، حالا محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس این مساله را تکذیب کرده است. خدابخش در زمینه افزایش دامنه نوسان بورس گفت: توسط سازمان بورس، شرکت بورس و نیز فرابورس پیشنهادی برای افزایش دامنه نوسان مطرح نشده است.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس در رابطه با انجام معاملات الگوریتمی این گونه توضیح داد: اکنون چنانچه معاملات الگوریتمی به جز برای بازارگردان‌ها که مشخص شده‌اند، در موارد دیگری استفاده شود، از طرف سازمان بورس با آن برخورد می‌شود.

این مقام سازمان بورس اضافه کرد: تاکید سازمان در این ارتباط نظارت دقیق است و در صورتی که افرادی مضنون به انجام تخلفاتی مانند انجام معاملات الگوریتمی باشند، حداقل کدهای آنلاین آن‌ها بسته شده و از انجام معاملات به طور آنلاین محروم می شوند.

خدابخش در پایان، پیرامون تصمیم های اخیر سازمان برای عمق بخشی به بازار گفت: فعلا تمرکز بورس‌ها و سازمان بورس بر بازارگردانی است و باید بازارگردانی در بورس‌ها به نحو صحیح انجام شود؛ این امر راه افزایش نقدشوندگی بازار و حرکت قیمت‌ها در مدار منطق است.

منبع
خبر آنلاین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا