اخبار

محورهای حمایت ایمیدرو از هپکو اعلام شد

رئیس هیات عامل ایمیدرو، محورهای حمایت این شرکت از هپکو را اعلام کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، وجیه‌الله جعفری، رئیس هیات عامل ایمیدرو در جلسه‌ای که با حضور مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت، محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن، مدیران سه شرکت ملی مس، گل گهر، چادرملو و مدیرعامل شرکت فرابورسی هپکو برگزار شد، اظهار کرد: تامین ماشین‌آلات بخش معدن، حمایت از هپکو، بازسازی ماشین‌آلات گل‌گهر و چادرملو و بررسی برنامه “تپکو” برای تولید و واردات ماشین‌آلات معدنی از محورهای حمایتی بخش معدن از این شرکت است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو به دستاوردهای این نشست مشترک اشاره کرد و یادآور شد: اعلام نیاز شرکت ملی مس برای خرید برخی ماشین‌آلات معدنی به هپکو، پیشنهاد انجام نیازسنجی خانه معدن از معادن کوچک و متوسط در راستای تامین ماشین‌آلات مورد نیاز و حمایت از هپکو از دیگر دستاوردهای این نشست است.

مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت با بیان اینکه سال گذشته ۱۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های این شرکت تهاتر شد، گفت: بدهی‌های تهاتر شده این شرکت، هپکو را در آستانه شروعی مجدد قرار داده است.

وی ادامه داد: ۵۳ درصد از سهام هپکو به سازمان تامین اجتماعی و ۷ درصد نیز به بانک‌های تجارت، صادرات و ملت واگذار شد.

لازم به ذکر است که در این نشست، علی‌محمد رفیعی، مدیر عامل هپکو، گزارشی از برنامه‌ها و خدمات پس از فروش برای تامین نیازهای بخش معدن در تامین ماشین‌آلات و تجهیزات ارائه کرد. اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل ملی مس نیز از وعده سفارش خرید ماشین‌آلات از هپکو اعلام حمایت کرد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا