اخبار

عملکرد حقوقی‌ها امروز چطور بود؟

مدیر نظارت بر بورس‌ها با اعلام معاملات قابل توجه امروز (۱۰ شهریور) در بازار سهام به ارزش ۳۶ هزار میلیارد تومان، درباره عملکرد حقوقی‌ها و یک شایعه پیرامون شستا توضیح داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌ها درباره عملکرد امروز حقوقی‌ها در زمینه حمایت از بازار سهام گفت، « معاملات روز جاری هر چند با نوسان همراه بود اما آمار جالبی را ثبت کرد که نشان از ارزندگی سهام اکثر شرکت‌ها دارد. به طوری که بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان (شامل ۲۴.۲ و ۱۱.۸ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس) داد و ستد شد ».

وی در اشاره به عملکرد حقوقی‌ها نیز خاطرنشان کرد، « در میانه معاملات، برخی فعالان حقوقی و حقیقی با این باور که بازار کشش عرضه‌ها را دارد، دست به فروش سهام زدند اما با اقداماتی، زمینه ادامه عرضه مازاد گرفته و این گروه متوجه واقعیت فعلی بازار شدند ».

این مقام مسئول همچنین با رد شایعه‌ای درباره عملکرد یکی دو حقوقی در خصوص شستا در روز چهارشنبه گذشته و ادامه فروش در روز جاری نیز توضیح داد، « چنین موضوعی صحت ندارد و بررسی‌ها نشان می‌دهد که همان حقوقی‌ها به همراه چند حقوقی دیگر، امروز اقدام به خرید سهام شستا کردند. به طوری که ۲۶ درصد معادل ۱۴.۹ میلیون سهم از ۵۵۶ میلیون سهم معامله شده مربوط به حقوقی‌ها است ».

خدابخش با اشاره به تداوم حمایت حقوقی‌ها از بازار بورس و مدیریت رفتار آن، گفت، « همه فعالان حقوقی از جمله بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تأمین سرمایه در کمک به ایجاد تعادل بازار فعال و آماده‌اند تا در صورت لزوم در جلسات هماهنگی حضور داشته باشند ».

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا