اخبار

باقیمانده سهام دولت در برخی شرکت‌های بورسی به بانک‌ها واگذار می‌شود

هیئت دولت ایران طی جلسه روز یک‌شنبه مورخ ۷ دی ماه، با واگذاری باقیمانده سهام دولت در تعدادی از شرکت‌های بورسی به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت موافقت کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در جلسه روز گذشته‌ی هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران برگزار شد، مقرر شد که وزیر امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی‌سازی باقی مانده سهام دولت در شرکت‌های پالایش نفت تهران، تبریز، اصفهان، بندرعباس و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ملی ایران، تولید تجهیزات سنگین – هپکو و ایران ترانسفو را با مبلغ ۴۳۵ هزار میلیارد ریال به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت واگذار کنند.

همچنین مقرر شد انتقال گیرندگان معادل ۱۴۵ هزار میلیارد ریال از بهای سهام واگذار شده‌ی خود را به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها در نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند. این واریزی به شکل قسطی و در چارچوب چهار قسط مساوی به صورت ماهیانه و بدون سود فروش اقساطی تا پایان سال پرداخت خواهد شد. مبلغ ذکر شده پس از واریز به سازمان هدفمندی یارانه‌ها صرف پرداخت یارانه به مشمولین خواهد شد.

همچنین مبلغ ۲۹۰ هزار میلیارد ریال از سهام مورد بحث در این تصویب‌نامه، به جهت تسویه بدهی دولت به بانک‌های فوق، واگذار می‌شود. کلیه‌ی هزینه‌های مربوط به نقل و انتقال سهام مذکور نیز به عهده دریافت‌کنندگان و معاف از مالیات نقل و انتقال پول است.

منبع
پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا