اخبار

غکورش ۵ خرداد عرضه اولیه می‌شود

شرکت صنعت غذایی کورش روز چهارشنبه، ۵ خرداد، تحت نماد غکورش عرضه اولیه می‌شود و احتمال می‌رود به هر فرد حدود ۲۰۰ هزار تومان سهم برسد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، طبق اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، شرکت صنعت غذایی کورش که پیش‌تر در سال گذشته قرار بود عرضه اولیه شود اما به خاطر عدم شفافیت صورتحساب‌های مالی، لغو شده بود، روز چهارشنبه، ۵ خرداد، با نماد غکورش عرضه اولیه می‌شود. این شرکت به عنوان پانصد و چهل و ششمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس در بخش محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر عرضه می‌شود.

با توجه به این اطلاعیه، تعداد ۲۴۰ میلیون سهم معادل ۸ درصد از سهام غکورش به عرضه خواهد رسید که حداکثر سهمیه هر کد بورسی ۵۰۰ سهم است. بازه قیمتی در نظر گرفته شده برای این عرضه اولیه ۲۸۵۰ تا ۲۹۹۵ تومان است. به این ترتیب حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای این عرضه اولیه حدود ۱.۵ میلیون تومان خواهد بود. با توجه به این که در آخرین عرضه اولیه بورس، ۲.۵ میلیون نفر مشارکت داشتند، پیش‌بینی می‌شود که در عرضه اولیه غکورش، به هر کد بورسی حداکثر ۶۷ سهم معادل ۲۰۰ هزار تومان برسد.

اطلاعیه سازمان بورس درباره عرضه اولیه غکورش در تاریخ ۵ خرداد ۱۴۰۰

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا