اخبار

در عرضه اولیه گدنا به هر کد بورسی چند سهم رسید؟

با آغاز فرایند عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام تهیه و توزیغ غذای دنا آفرین فدک با نماد گدنا هر سهم این شرکت ۶۰۰ تومان کشف قیمت و کمترین نقدینگی در تاریخ عرضه اولیههای بورس ثبت شد. در این عرضه اولیه به هر کد بورسی ۱۰ سهم با ارزش ۶۰۰۰ تومان تعلق گرفت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، با آغاز فرآیند عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام تهیه و توزیغ غذای دنا آفرین فدک با نماد گدنا به عنوان هفدهمین عرضه اولیه سال جاری که واگذاری آن طی دو روز کاری انجام شد، در نهایت هر سهم این نماد ۶۰۰ تومان کشف قیمت و به متقاضیان تخصیص داده شد.

این عرضه شامل ۵۱ میلیون سهم گدنا در بازه قیمتی ۵۸۰ تا ۶۰۰ تومانی و سهمیه ۲۰ سهمی برای هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما طبق معمول به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران، سهمیه هر فرد به ۱۰ سهم با نقدینگی حدود ۶ هزار تومانی کاهش یافت تا کمترین نقدینگی در تاریخ عرضه اولیه های ایران و به احتمال زیاد جهان هم ثبت شود.

به این ترتیب، ۵ میلیون و ۳۳۴ هزار و ۲۸۶ نفر خریدار گدنا شدند تا رکورد تعداد مشارکت کنندگان عرضه اولیه همچنان در اختیار کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با ۵ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۱۶۱ نفر خریدار در ۲۲ مرداد باشد .

طی سال جاری سهام ۱۶ شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زرماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر و بهساز کاشانه تهران عرضه اولیه شده و تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک هفدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا