اخبار

فروش فملی رکورد زد / عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در سال ۹۹

به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، این شرکت توانسته است در سال ۹۹ رکوردشکنی کرده و فروش ۲۷ هزار و ۹۷۲ میلیارد تومان را به ثبت برساند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران که با نماد فملی در بازار سهام فعال است، ضمن ارائه توضیحاتی درباره عملکرد این شرکت در سال ۹۹، از رکوردشکنی این شرکت در زمینه فروش خبر داد. وی در همین رابطه گفت: تا پایان آذرماه سال جاری این شرکت موفق به ثبت رکورد بی‌سابقه فروش ۲۷ هزار و ۹۷۲ میلیارد تومانی شد. این میزان فروش، رشد ۹۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

وی ضمن اشاره به فروش ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد تومانی نماد فملی در آذر سال گذشته، اضافه کرد: شرکت مس در نهمین ماه سال جاری درآمد ۴ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومانی کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۳۱ درصدی داشته است. علاوه بر ثبت عملکرد بی‌سابقه درفروش، کارنامه تولید ۹ ماهه امسال شرکت مس نیز نشان ‌دهنده رشد ۱۶ درصدی تولید آند و ۹ درصدی کاتد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین گفت: ضمنا شرکت ملی صنایع مس ایران در داخل کشور تقریبا یک شرکت بی‌رقیب به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۹ میلادی ایران با تولید ۲۶۱ هزار تن کاتد رتبه بیستم تولید مس پالایش ‌شده در دنیا را به خود اختصاص داد؛ به‌گونه‌ای که سهم تولید مس ایران در دنیا در این سال ۱.۱ درصد بوده است. همچنین در منطقه آسیا در سال ۲۰۱۹، ایران رتبه هفتم تولید مس پالایش ‌شده را به خود اختصاص داده؛ به‌گونه‌ای که سهم تولید مس ایران از این منطقه در این سال ۱.۹ درصد بوده است. در سال ۲۰۱۹ نیز ایران با مصرف ۱۶۰ هزار تن رتبه بیست و چهارم مصرف مس پالایش ‌شده در دنیا را به خود اختصاص داده، به‌گونه‌ای که سهم مصرف مس ایران در دنیا در این سال ۰.۷ درصد بوده است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا