اخبار

مهلت معرفی بازارگردان امروز به پایان می‌رسد / پیگیری قضایی متخلفان از فردا

طبق اعلام مدیر حقوقی بورس تهران امروز آخرین مهلت برای معرفی بازارگردان از سوی شرکت های بورسی است و متخلفان از فردا به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، مدیر حقوقی بورس تهران ضمن تأکید بر این موضوع که امروز، ۲۵ آبان آخرین مهلت معرفی بازارگردان از سوی شرکت‌های بورسی است، متذکر شد، از فردا شرکت‌هایی که اقدام به معرفی نکنند، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

مدیریت حقوقی بورس تهران در چارچوب بخشنامه‌ای به شرکت‌های بورسی اعلام کرد: پیرو مصوبه هفتم مهرماه هیات مدیره سازمان بورس در صورتی که شرکت‌های بورسی اقدام به امضای قرارداد بازارگردانی و معرفی صندوق بازارگردان تا یکشنبه ۲۵ آبان نکنند، وفق ماده ۵۲ قانون اوراق بهادار به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

پیش‌تر نیز سعید محمد علی‌زاده، مدیر نظارت بر ناشران بورس تذکر داده بود که همه ناشران پذیرفته شده در بورس ملزم هستند به جهت انعقاد قرار داد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس یا فرابورس، اقدام کنند.

در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران به عنوان متخلف شناخته خواهند شد و شامل جرایمی همچون تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیات مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

تا به حال طبق اعلام سازمان بورس، ۲۰۰ شرکت از ۳۳۰ شرکت بورسی بازارگردان تعیین کرده‌اند. ۲۰ شرکت قرارداد خود را تمدید نکردند و همچنین بیش از ۶۰ رأی تخلفاتی در موضوع بازارگردانی صادر شده است.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا