اخبار

طرح عرضه داراسوم در چه مرحله‌ای است؟

معاون بیمه و بانک وزیر اقتصاد اعلام کرد که طرح عرضه داراسوم در مرحله اخذ مصوبه‌ی دولت است و بعد از این مصوبه، چگونگی ارائه این سهام مشخص می‌شود. قرار است باقی‌مانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق داراسوم به مردم ارائه شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، عباس معمارنژاد، معاون بیمه و بانک وزیر امور اقتصادی و دارایی، در مورد احتمال عرضه باقی‌مانده‌ی سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق داراسوم گفت: باقی‌مانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات در قالب صندوق داراسوم به مردم ارائه می‌شود.

او سپس درباره‌ی این که طرح عرضه داراسوم در چه مرحله‌ای است، گفت: اکنون این طرح در مرحله اخذ مصوبه دولت است که بعد از مصوبه دولت چگونگی ارائه این سهام مشخص می‌شود.

وی پیرامون ارزش این سهام گفت: به قیمت امروز بورس ارزش این سهام ۲۴ هزار میلیارد تومان است که قرار است در قالب داراسوم و از طریق بورس اوراق بهادار تهران به مردم ارائه شود.

براساس این گزارش، در راستای واگذاری تصدی‌های دولت به مردم و قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات از طریق سهام عدالت به مردم واگذار شده بود و هنوز سهم دولت در هر یک از این بانک‌ها حدود ۲۰ درصد باقی‌مانده بود که مقرر شده بود دولت باقیمانده این سهام را به مردم ارائه کند، اما با وجود اینکه باقیمانده این سهام در قالب صندوق قابل معامله بورسی (ETF) یا همان دارایکم در سال جاری ارائه شد، همه این سهام دولت به فروش نرسید و از حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش سهام دولت حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان به مردم ارائه شد و باقی‌مانده‌ی سهام دولت ماند.

اکنون دولت قصد دارد باقی‌مانده‌ی سهام خود را که به حدود ۲۴ هزار میلیارد رسیده، در قالب صندوق داراسوم و از طریق بورس به مردم ارائه کند.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا