اخبار

شانس رشد شارپی بورس چقدر است؟

از اول آذر ماه بازارهای موازی به دلیل محدودیت‌های مقابله با کرونا تعطیل است اما آیا بسته بودن سایر بازارها تاثیری بر بورس دارد؟ آیا ممکن است بورس دوباره رشد شارپی را تجربه کنید؟

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، بازار سهام در تمام روزهای این هفته مثبت بود و قرار است از اول آذر ماه بازارهای موازی تعطیل باشند، آیا تعطیلی بازارهای موازی تاثیری در رشد شارپی بورس دارد؟

علی خسروشاهی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر تعطیلی بازارهای موازی بر بازار سهام گفت: به نظرم چون این تعطیلی کوتاه‌مدت است و نمی‌توان سوداگری در بازارهای موازی را به طور کامل تعطیل کرد پس تاثیر این تعطیلی زیاد نخواهد بود و احتمالا شاخص به طور ملایم تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد رشد می‌کند.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه نیز در رابطه با این تعطیلی گفت: در فروردین ماه که بازارهای موازی تعطیل شد، بازار سهام رشد کرد. اما جدیدا بازارگردان‌ها نیز به بازار سهام اضافه شدند و به نظر نمی‌رسد احتمال رشد شارپی خیلی زیاد باشد و نهایتا تا یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحد رشد داشته باشیم و بعد از آن باید اتفاق و سیگنالی برای صعود بازار پیدا شود که این رشد ادامه یاید.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا