اخبار

عرضه خودرو در بازار بورس در چه مرحله‌ای است؟

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه هنوز در مورد عرضه خودرو در بازار بورس توافق نهایی با وزیر صمت حاصل نشده است، به تشریح تأثیرات این طرح پرداخت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری مهر، علی جدی، عضو کمیسیون صنایع مجلس در رابطه با طرح عرضه خودرو در بازار بورس توضیح داد: در صورت اجرای طرح، اختلاف قیمت حاشیه بازار و کارخانه ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی همچنین در رابطه با این که این طرح در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: هنوز در مورد عرضه خودرو در بورس با وزیر صمت به توافق نرسیده‌ایم. در صورت اجرای طرح، اختلاف قیمت حاشیه بازار و کارخانه ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش می‌یابد.

علی جدی همچنین افزود: طرح دولت و مجلس در مورد خودرو همان طرح ساماندهی خودرو سبک است که در کمیسیون صنایع در دست بررسی است و قرار شد با وزارت صمت به اتفاق نظری برسیم که برای اجرا، تصویب شود.

وی در توضیحاتی کامل‌تر گفت: وزیر صمت با نحوه عرضه تمامی محصولات خودرو در بورس کمی مخالف است و هنوز به طور کلی در مورد عرضه خودرو در بورس با وزیر به توافق نرسیده‌ایم که البته در حال رایزنی و بررسی هستیم و به زودی به اتفاق نظر خواهیم رسید.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان افزود: قطعاً این اقدام، قیمت خودرو را در حاشیه بازار کاهش خواهد داد اما اینکه قیمت حاشیه بازار به قیمت درب کارخانه نزدیک شود، احتمالش کم است.

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا