اخبار

امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت فراهم شد

طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت برای مشمولان فراهم شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌ نیوز، طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، امکان لغو سفارش فروش سهام عدالت هم‌اکنون برای مشمولان فراهم است.

این شرکت اعلام کرد: بنا به درخواست تعداد زیادی از مشمولان سهام عدالت مبنی بر ایجاد حذف سفارش فروش، زیرساخت‌های لازم در اختیار بانک‌ها و شرکت‌های کارگزاری قرار گرفته است، به گونه‌ای که مشمولان می‌توانند از ۱۴ آبان درخواست حذف سفارش فروش خود را لحاظ کنند.

با توجه به این گزارش هم‌اکنون بخش لغو سفارش سهام عدالت برای مشمولان در سامانه‌های فروش سهام عدالت بانک‌ها و شرکت‌های کارگزاری اضافه شده است و از این پس سهام‌داران می‌توانند از این گزینه استفاده کنند. ذکر این نکته ضروری است که درخواست حذف سفارش فروش فقط زمانی ممکن است که سهام مشمولان قبلا در سامانه‌های سهام عدالت به فروش نرسیده باشد.

طرح سهام عدالت از بزرگترین طرح‌های دولت در طی هفت سال گذشته محسوب می‌شود. این طرح پس از این که سال‌های مداوم با وقفه همراه بود سرانجام با رفع موانع موجود، در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال ۹۹ و با دستور مقام معظم رهبری انجام شد.

طبق برنامه‌ریزی‌های این طرح ابتدا در مرحله آزادسازی، یک ماه به مردم فرصت داده شد تا برای انتخاب نوع روش مدیریت مستقیم یا غیرمستقیم تصمیم بگیرند. روش غیرمستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام می‌شود.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا