اخبار

احتمال عرضه اولیه بگیلان یا شاروم در چهارشنبه هفته جاری

معاون بازار شرکت فرابورس با اشاره به درج نماد چهار شرکت در بازار دوم این بورس، از انجام اقدامات لازم برای عرضه اولیه سهام توسعه مسیر برق گیلان یا پتروشیمی ارومیه در هفته جاری خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، افسانه اروجی، معاون بازار شرکت فرابورس در خصوص آخرین وضعیت عرضه اولیه شرکت‌ها در فرابورس اظهار کرد، هم‌اکنون چهار شرکت برای عرضه اولیه سهام در بازار‌ دوم، درج نماد شده‌اند که شامل شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان، پتروشیمی ارومیه و تهیه و توزیع غذا دنا آفرین فدک هستند.

به گفته وی، اقدامات لازم برای عرضه اولیه سهام شرکت توسعه مسیر برق گیلان با نماد « بگیلان » یا پتروشیمی ارومیه با نماد « شاروم » در هفته جاری در حال پیگیری است. هر کدام از این دو شرکت که بتوانند اطلاعات را زودتر از زمان موعود کامل کنند، قطع به یقین سهام آن شرکت را عرضه خواهد شد.

اروجی در ادامه گفت، اکنون شرکت توسعه مسیر برق گیلان باید تا هفته‌ آینده گزارش ارزش‌گذاری را تحویل دهد، در حالی که روند بررسی گزارش ارزش‌گذاری پتروشیمی ارومیه تقریبا کامل شده و در حال حاضر سرمایه گذاران می‌توانند اطلاعات آن را در سامانه کدال مشاهده کنند.

وی ادامه داد، بهتر است افراد تازه وارد از طریق شرکت‌های سرمایه گذاری به بازار سرمایه وارد شوند به علت آنکه این شرکت‌ها در یک پرتفوی سرمایه گذاری می‌کنند. در دست داشتن ابزارهایی مانند سهام، اوراق با درآمد ثابت و تا حدی هم در دست داشتن سپرده‌های بانکی را می‌توان از دلایل تاکید بر خرید از طریق سرمایه گذاری‌ها دانست که مجموع این مزایا می‌تواند مانعی بر سر راه ضررهای سنگین باشد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا