اخبار

فعالیت بانک های حاضر در بورس به صورت ماهانه در سامانه کدال افشا می‌شود

رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار از افشای فعالیت بانک های حاضر در بورس به صورت ماهانه در سامانه کدال خبر داد.

به گزارش توان تحلیل، به نقل از پایگاه خبری سنا، سعید واشقانی‌فراهانی، رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به افشای فعالیت بانک های حاضر در بورس به صورت ماهانه در سامانه کدال، گفت: از این پس تمام بانک‌های پذیرفته ‌شده در بازار سرمایه ملزم هستند علاوه بر افشای اطلاعات مربوط به تسهیلات پرداختی به مشتریان و سپرده‌های دریافتی از سپرده‌گذاران، اطلاعات مربوط به سرمایه‌گذاری در اوراق بدهی، سرمایه‌گذاری در سهام و هزینه‌های مالی را نیز به صورت ماهانه افشا کنند.

واشقانی‌فراهانی اظهار کرد: از ابتدای هفته جاری با تغییرات گسترده در محتوای گزارش‌های فعالیت ماهانه بانک‌ها، گام مهمی در راستای ارتقای شفافیت اطلاعاتی آن‌ها برداشته شد.

وی بیان کرد: با توجه به تأکید رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای ارتقای هر چه بیشتر شفافیت و کیفیت اطلاعات افشا شده ناشران، اولین گام در این راستا در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری برداشته شد. 

افشای فعالیت بانک‌ها شفافیت اطلاعاتی را به دنبال دارد

رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس خاطرنشان کرد: با تغییر در محتوای اطلاعات گزارش‌ فعالیت ماهانه بانک‌ها، شفافیت اطلاعاتی در این صنعت بهبود خواهد یافت و تمام فعالیت بانک‌های بازار سرمایه به صورت ماهانه در سامانه کدال افشا می‌شود. 

وی عنوان کرد: با تفکیک اطلاعات مربوط به درآمدها و هزینه‌های مرتبط با عملیات، از اطلاعات مربوط به تسهیلات و سپرده‌ها، سعی شده است تا قابلیت استفاده از اطلاعات گزارش فعالیت ماهانه بانک‌ها افزایش یابد.

رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس در پایان متذکر شد: برنامه‌های مهمی در خصوص افزایش شفافیت اطلاعاتی تمام شرکت‌های تحت نظارت این اداره در سازمان بورس و اوراق بهادار و در تعامل با سایر نهادهای سیاست‌گذاری نظیر بانک مرکزی و بیمه مرکزی و سایر در دست اقدام است که به مرور زمان و با عملیاتی شدن برنامه‌های یاد شده به اطلاع فعالان بازار سرمایه خواهد رسید.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا