اخبار

۵ شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت از سه‌شنبه بازگشایی می‌شوند

بر اساس اعلام بورس اوراق بهادار تهران، پنج شرکت سرمایه‌گذاری استانی از سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹ بازگشایی نماد خواهند شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت ‌نیوز، بر اساس اعلامیه‌های بورس اوراق بهادار تهران، نماد پنج شرکت سرمایه‌گذاری استانی از سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹ بازگشایی می‌شود. این نمادها شامل نماد شرکت سرمایه‌گذاری استان‌های سیستان و بلوچستان، همدان، کردستان، گیلان، لرستان می‌شود که در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس گروه سرمایه‌گذاری‌ها در بخش سایر واسطه‌گری‌های مالی قابل معامله خواهند بود.

سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، طبق پرتفوی یک تیر ۹۹ خواهد بود و سهام‌داران ملزم هستند که کارگزار ناظر خود را تعیین کنند.

طبق تصمیمات گرفته شده، سهام عدالت کسانی که مدیریت غیرمستقیم را برای خود انتخاب کرده‌اند، به شرکت سرمایه‌گذاری استانی مربوطه انتقال داده می‌شود و در برابر، به همان میزان سهام عدالت، سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی به سهام‌داران تعلق می‌گیرد. در راستای این تصمیمات، تا به حال ۱۲ شرکت استانی در بورس قابل معامله شده‌اند.

سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان سیستان و بلوچستان با نماد وسیستا ۱۵۸ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال، سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان همدان با نماد وسهمدا ۱۱۴ هزار و ۵۱۸ میلیارد ریال، سرمایه‌ شرکت سرمایه‌گذاری استان لرستان با نماد وسلرستا ۹۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال، سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان با نماد وسگیلا ۱۴۹ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال و سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری استان کردستان با نماد وسکرد ۹۱ هزار و ۲۱۸ میلیارد ریال است.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا