اخبار

امین، رکیش و کماسه افزایش سرمایه می‌دهند

شرکت‌های تأمین ماسه ریخته‌گری با نماد کماسه، کارت اعتباری ایران کیش و تأمین سرمایه امین افزایش سرمایه ۱۱۲۷، ۱۶۹ و ۵۷ درصدی خواهند داشت.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، شرکت‌های تأمین ماسه ریخته‌گری با نماد کماسه، کارت اعتباری ایران کیش و تامین سرمایه امین از محل تجدید ارزیابی، سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی افزایش سرمایه ۱۱۲۷، ۱۶۹ و ۵۷ درصدی خواهند داشت.

به این ترتیب شرکت تأمین ماسه ریخته‌گری با نماد معاملاتی کماسه سرمایه فعلی خود را از ۲۲ به ۲۷۰ میلیارد تومان افزایش خواهد داد. تأمین مالی مربوط به این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و همچنین مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها انجام خواهد شد تا در جهت استفاده از معافیت مالیاتی، اصلاح ساختار مالی، بهبود نسبت‌های مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی هزینه شود.

همچنین شرکت کارت اعتباری ایران کیش با نماد معاملاتی رکیش قصد دارد سرمایه خود را از ۲۶۰ به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش دهد. تامین مالی این شرکت نیز از محل مطالبات سهام‌داران و آورده نقدی و همچنین از محل سود انباشته صورت خواهد گرفت و صرف اجرای طرح توسعه و خرید دستگاه‌های کارت‌خوان خواهد شد.

شرکت تأمین سرمایه امین با نماد معاملاتی امین نیز برنامه دارد تا سرمایه فعلی خود را از ۷۰۰ میلیارد تومان به ۱.۱ هزار میلیارد تومان برساند. افزایش سرمایه نماد امین از محل مطالبات سهام‌داران و آورده نقدی انجام خواهد شد تا اصلاح ساختار مالی از طریق صدور سهام جدید ممکن شود.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا