اخبار

صدور مجوز افزایش سرمایه ۳ نماد / سرمایه خبهمن ۱۲۴۷ درصد بیشتر می‌شود

نمادهای خبهمن، کگل و امین به ترتیب برای افزایش ۱۲۴۶، ۵۷ و ۳۴ درصدی مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس دریافت کردند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، شرکت‌های گروه بهمن، تأمین سرمایه امین و گل گهر ضمن دریافت مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس، آماده برگزاری مجمع فوق‌العاده شدند.

قرار است گروه بهمن که با نماد خبهمن در بازار بورس فعال است، به میزان ۱۲۴۶ درصد افزایش سرمایه داشته باشد. به این ترتیب سرمایه فعلی این شرکت از ۱۰۰۰ میلیارد تومان، به ۱۳.۴ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. افزایش خبهمن از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و به منظور اصلاح ساختار مالی انجام خواهد شد.

افزایش سرمایه ۵۷ درصدی شرکت تأمین سرمایه امین نیز از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی صورت می‌پذیرد تا این شرکت قادر به بهبود نسبت کفایت سرمایه و مدیریت بهینه ریسک‌های ناشی از فعالیت شود. به این ترتیب سرمایه نماد امین از ۷۰۰ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

شرکت گل گهر نیز از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی، افزایش سرمایه ۳۴ درصدی خواهد داشت. به این ترتیب با این افزایش سرمایه، سرمایه نماد کگل از ۷.۴ هزار به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این افزایش سرمایه انجام خواهد شد تا این شرکت قادر به مشارکت انجام شده در شرکت‌های سرمایه‌پذیر (جبران مخارج سرمایه‌گذاری) و مخارج سرمایه‌ای مورد نیاز جهت اجرای طرح‌های توسعه‌ای شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا