اخبار

بورس احتمالا به زودی شاهد ۳ عرضه اولیه تازه باشد

به منظور ایجاد ثبات و پایداری در روند جاری بورس، عرضه اولیه سه شرکت در بازار سهام در طی هفته‌های آتی محتمل ارزیابی می‌شود. این سه شرکت شامل توسعه و عمران امید (ثبت شده در بخش املاک و مستغلات فرابورس)، تامین‌ سرمایه تمدن و صنایع غذایی کوروش می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، قرار است در هفته جاری عرضه اولیه دیگری انجام شود و شرکت توسعه و عمران امید با نماد « ثامید » ۱۵ درصد از سهامش را از طریق عرضه اولیه در روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه وارد بورس کند.

اگر شش میلیون نفر در خرید سهام اولیه این شرکت مشارکت داشته باشند، سهام آن به تعداد ۸۸۰ سهم برای هر کد تعیین خواهد شد که معادل حدود ۱۵۴ هزارتومان خواهد بود.

در همین راستا، روزنامه دنیای اقتصاد با اشاره به احتمال عرضه اولیه این سه شرکت نوشت: شاید در هفته‌های آینده و برای ثابت نگاه ‌داشتن روند بورس، عرضه‌های اولیه دیگری هم در راه باشد که از آن جمله می‌توان به شرکت توسعه و عمران ‌امید که در بخش املاک و مستغلات در بورس اوراق بهادار تهران درج نماد شده و شرکت تامین ‌سرمایه تمدن اشاره کرد. همچنین شرکت صنایع غذایی کورش هم جزو شرکت‌هایی است که با توجه به صف‌نشینی طولانی این شرکت برای عرضه در بورس، احتمال عرضه آن در هفته‌های آینده زیاد است.

منبع
تجارت نیوزدنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا