اخبار

پاسخ ۳ بانک درباره کم واریز شدن مبلغ فروش سهام عدالت

از زمان آغاز فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت، بسیاری از سهامداران که متقاضی فروش سهامشان بوده‌اند، نسبت به مبلغ واریزی از محل فروش سهام عدالت معترض بوده و ادعا می‌کنند که مبلغی که از سوی بانک‌ها بابت فروش سهام به حساب‌های آنها واریز شده، کمتر از یک دهم مبلغ مورد نظرشان است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت نیوز، اپراتور یکی از شعب بانک تجارت با اظهار بی‌اطلاعی در این باره اظهار کرد: بانک کاره‌ای نیست، کم بودن واریزی‌ها به دولت مربوط است و ما فقط ثبت‌نام انجام می‌دهیم و شماره حساب وارد می‌کنیم. به سامانه سهام عدالت سر بزنیند و ببینید چه خبر است. فروش سهام را خود دولت انجام می‌دهد و بانک کاره‌ای نیست. برای راحتی کار شما بانک‌ها را اضافه کردند که شما نروید در صف کارگزاری‌ها.

دیگر اپراتور بانک تجارت نیز اینگونه پاسخ داد: فقط ۵۰۰ هزار تومان واریز کردند؟! این دست ما نیست و به دولت مربوط است. تخصیص این مبالغ با هماهنگی خود وزارت اقتصاد و دارایی صورت می‌گیرد. از اینکه دوباره پولی به حسابتان بیاید یا نه هم اطلاع ندارم.

اپراتور دیگری از بانک تجارت عنوان کرد که اگر واریزی مبلغ کم بوده دلیل آن این است که تنها ۳۰ درصد از سهام فروخته شده و در ادامه اینگونه مبهم پاسخ داد: به ما گفته‌اند ۳۰ درصد واریز کنید. ما هم همان کار را کردیم. بانک از این قضیه اطلاع ندارد و میزان واریزی دست ما نیست.

اما در بانک ملت اوضاع چطور است؟ در اولین تماس با اپراتور یکی از شعب این پاسخ دریافت شد که «بانک فقط ثبت‌نام انجام داده است. به ما اطلاع لیست می‌دهند که این میزان پول به حساب این شخص واریز شود. ما هیچ دخالتی در فروش سهام شما نداریم و این کار را خود دولت انجام می‌دهد. بروید از خودشان بپرسید. ما کاره‌ای نیستیم».

دیگر اپراتور بانک ملت نیز پاسخ مشابهی را تکرار کرد و گفت که نقشی در فروش سهام و میزان مبالغ واریزی به حساب متقاضیان فروش سهام عدالت ندارند.

اپراتور دیگری از بانک ملت اظهار کرد: اطلاع دقیقی ندارم اما صبر کنید، شاید به صورت مرحله‌ای واریز می‌شود.

با مراجعه به بانک ملی که همانند دیگر بانک‌ها اعتراض متقاضیان فروش سهام عدالت را در پی داشته، کارمند یکی از شعب آن اینگونه پاسخ داد: ما هم مثل شما بی‌خبریم. خودم هم فقط ۵۰۰ هزار تومان برایم واریز شده ولی دست ما نیست و نمی‌دانیم چرا کم واریز کرده‌اند. احتمالا خودشان توضیح بدهند چون مراجعه مردم به بانک زیاد شده و به اینکه پول کمی برایاشان واریز کرده‌اند، اعتراض دارند. کار ما مختل شده و مدام درگیر امور سهام عدالتیم.

دیگر اپراتور بانک ملی می‌گوید: بانک نه در فروش و نه در میزان پول واریز شده هیچ نقشی ندارد. مردم به طور مداوم موضوع پول فروش سهام را از ما پیگیری می‌کنند. کاش دولت خود پاسخ دهد و ابهامات را هم برای ما و هم برای مردم بر طرف کند. مراجعه به بانک در این ایام کرونایی به شدت زیاد شده که خطرناک است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا