اخبار

عرضه اولیه دو شرکت در فرابورس تا پایان سال حتمی است

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران از عرضه اولیه حتمی دو شرکت در فرابورس تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، امیر هامونی، مدیر عامل شرکت فرابورس با بیان اینکه هم اکنون سه شرکت در مرحله عرضه اولیه هستند، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری شاهد عرضه اولیه دو شرکت در فرابورس ایران خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران ضمن اشاره به عرضه اولیه سهام شرکت‌های غیردانش بنیانی در فرابورس بیان کرد: تاکنون چند شرکت که جزو شرکت‌های دانش بنیان محسوب نمی‌شوند، درخواست خود را برای عرضه در فرابورس ارائه کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی بازار، به نظر می‌رسد اکنون بهترین زمان برای ورود این شرکت‌ها به فرابورس و انجام عرضه اولیه آن‌ها است.

در دنیا و ایران، تامین مالی به دو روش تامین مالی سرمایه‌ای و تامین مالی از طریق اوراق بدهی و تسهیلات بانکی انجام می‌شود که در ایران در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فعالان زیست بوم نوآوری کشور، هر دو روش مورد توجه قرار گرفته است.

با توجه به وجود روش‌های مختلف تامین مالی پیش‌بینی شده برای شرکت‌‎های دانش بنیان اما بارها به مدیران این شرکت‌ها پیشنهاد شده است تا از روش‌های نوین مالی مانند ابزارهای مالی پیش‌بینی شده در فرابورس و صندوق‌های پژوهش و فناوری استفاده کنند.

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا