اخبار

استقلال و پرسپولیس ۲ هفته بعد عرضه اولیه می‌شوند؟ / ۱۴ نماد در صف عرضه اولیه امسال

طبق اعلام‌های رسمی، تاکنون ۱۴ نماد بورسی تا پایان امسال عرضه اولیه می‌شوند و در این عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، تا این لحظه در لیست شرکت‌های در صف عرضه اولیه نام ۱۴ نماد به چشم ‌می‌خورد که قرار است تا پایان امسال به عرضه اولیه برسند. در این لیست عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس و عرضه اولیه شرکت اوپال پارسیان سنگان که اخیرا ناگهان لغو شد نیز به چشم می‌خورد.

از جمله شرکت‌های دیگر در صف عرضه می‌توان به عرضه اولیه پتروشیمی‌ الوند، شرکت پالایشی ستاره خلیج فارس، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، پتروشیمی اروند، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش، فروشگاه شهروند، روزنامه همشهری، هلدینگ سیمان غدیر و تپسی اشاره کرد.

همچنین طبق آخرین اعلام‌ها، بزرگ‌ترین عرضه اولیه امسال یعنی ستاره خلیج فارس نیز قرار بوده در زمستان سال جاری انجام شود.

به طور مشخص انتظار می‌رود عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس تا دو هفته‌ی دیگر انجام شود. در همین رابطه اخیراً فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد ایران با اشاره به عرضه اولیه تیم‌های سرخابی در دهه‌ی فجر امسال، گفت: علت اعلام نکردن برای تعیین زمان عرضه سهام دو باشگاه به بورس، فراهم شدن اطمینان خاطر به خریداران و سهامداران در بورس است. وزارت اقتصاد و دارایی باید اطمینان حاصل کند که منافع دو باشگاه و سهامداران در عرضه اولیه به بورس حفظ خواهد شد.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا