اخبار

۱۳ میلیون نفر از سهامداران عدالت از ثبت نام در سجام جامانده‌اند

مدیر امور استان‌های وزارت اقتصاد ضمن اشاره به عدم ثبت نام ۱۳ میلیون سهامدار عدالت در سامانه سجام، بر اهمیت ثبت نام و احراز هویت در این سامانه برای حضور در مجامع الکترونیک و برخورداری از حق رای تأکید کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، سعید توتونچی، مدیر امور استان‌های وزارت اقتصاد در رابطه با تعداد سهامداران عدالت که از ثبت نام در سجام جامانده‌اند، گفت: تا امروز حدود ۵۵ درصد شامل بیش از ۳۰ میلیون نفر در سجام ثبت نام کرده‌اند اما حدود ۱۳ میلیون سهامدار ثبت نام نکرده‌اند. آمارها نشان می‌دهد، در ۲۲ استان بیش از ۵۰ درصد مردم در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند و در سایر استان‌ها ثبت‌نام‌ کمتر از ۵۰ درصد است.

توتونچی در ادامه تصریح کرد: احراز هویت مردم برای حضور در مجامع الکترونیک و حق رای ضروری است.

مدیر امور استان‌های وزارت اقتصاد با اشاره به این که از مجموع ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، ۱۹ میلیون نفر روش مستقیم و ۳۰ میلیون نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، گفت: ۳۱ شرکت‌ سرمایه‌گذاری استانی با سرمایه حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی وجود دارند که به جز سه استان، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس معامله می‌شود.

سعید توتونچی در ادامه اضافه کرد: برای استان‌های باقی مانده نیز تا قبل از ۲۰ اسفند و برگزاری مجامع ، فرایند درج نماد و معاملات انجام می‌شود. مهم‌ترین موضوع شرکت‌های سرمایه‌گذای استانی پس از تشکیل، تعیین ارکان و انتخاب هیئت مدیره است تا زمینه مدیریت حجم عظیم سرمایه‌ها فراهم شود.

این مدیر دولتی سپس گفت: مردم می‌توانند با ثبت نام در سامانه ستان، درخواست عضویت در هیئت مدیره دهند. افراد، علاوه بر احراز صلاحیت‌ها و شرایط عمومی، باید تا قبل از برگزاری مجمع، سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استانی که قصد دارند عضو هیئت مدیره آن شوند، باشند. ثبت نام در سجام و احراز هویت از مهم‌ترین رویدادها برای سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است. چون برای حضور در مجامع الکترونیک و حق رای، ضروری است. انتظار می‌رود قبل از برگزاری مجمع ۲۰ اسفند، افرادی که ثبت نام نکرده‌اند،  برای این کار اقدام کنند.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا