EURUSD

هفته ای که گذشت را باید هفته بازگشت ریسک گریزی به بازار بنامیم در این حالت …

EURUSD

هفته ای که گذشت را باید هفته بازگشت ریسک گریزی به بازار بنامیم در این حالت ارزهای پربازده به فروش رسیده و ارزهای کم بازده خریداری می گردند و هرچه بحران شدید تر می شود تقاضا برای دلار و ین بیشتر می شود سقوط اوایل هفته جفت ارز یورو دلار بخاطر همین مساله بود .این جفت ارز که نتوانست جای محکمی در بالای ۱٫۳۳ پیدا کند ناچار شد تا به زیر آن سقوط کند شدت سقوط چنان بود که حتی در خط حمایت قوی در ۱٫۳۰۵۰  هم نفوذ کرد و سیگنال سل این جفت ارز را صادر کرد .سقوط تا سطح ۱٫۲۸۴۸ در سه شنبه ادامه داشت تا اینکه سخنرانی آقای تریشه و اشاره وی به وضعیت کاهش تورمی و نه رکود تورمی در منطقه یورو منجر گردید تا یورو قدری از سقوط قبل خود را جبران کند و مجددا سطح ۱٫۳ را لمس کند در روز پنج شنبه و با اعلام آمار ضعیف بخش اشتغال و مسکن آمریکا شاخص داو جونز به زیر ۸۰۰۰ واحد سقوط و مجددا دلار در بازار خریداری شد از طرفی دیگر گمانه زنی ها برای کاهش نرخ بهره اورپا به مقدار ۰٫۲۵ واحد بر شدت از موضوع اضافه کرد اما در روز جمعه با برگشت روند منفی شاخص داو و علائم بهبود در آن یورو قوت گرفت و تا سطح ۱٫۳ بازگشت داشت .

پیش بینی روند EURUSDدر هفته جاری (۲۶ تا ۳۰ ژانویه ۲۰۰۹ )

علائم بهبود در شاخص داو در آخر هفته و عدم عبور این جفت ارز از مقاومت بسیار مهم ۱٫۲۷ و بازگشت از آن نشان از بازگشت ریسک پذیری به بازار دارد بنابراین هفته ی پیش رو بسیار حساس و مهم است و از دو جنبه به بررسی آن می پردازیم :

از نظر مبانی تحلیل تکنیکال

  • با مشاهده در نمودار روزانه جفت ارز یورو دلار متوجه تشکیل الگوی شعمی Hammer می شویم بنابراین چنانچه یک کلوز در بالای سطح ۱٫۳۰۵۰ و یا ۱٫۳۱ داشتیم می توانیم برگشت بازار را قطعی بدانیم و اقدام به خرید کنیم تارگت نیز می تواند مابین ۱٫۳۳ تا ۱٫۳۵ باشد.
  • یک خط روند قوی در تایم روزانه نیز از نقطه ۱٫۳۰۵۰ گذر می کند چنانچه این خط در تایم ۴ ساعته شکسته شود (یعنی کلوز بالای ۱٫۳۰۵۰ باشد) می تواند سیگنال خرید باشد.

از نظر مبانی بنیادین

شاید آنطور که قاطع تر در تحلیل تکنیکال گفتیم در حال حاضر از نظر مبانی بنیادین نتوانیم صریح اظهار نظر کنیم و بایستی منتظر انتشار بعضی آمار ها بمانیم.به نظر من تمرکز این هفته بازار بر روی بسته محرک مالی و همچنین اجرای دور دوم طرح موسوم به TARP توسط دولت اوباما میباشد.چنانچه این دو مورد تصویب و اجرا قرار بگیرد موجب افزایش اعتماد سرمایه گذاران در بازار می شود.

روز

ساعت انتشار

نام ارز

نام شاخص

پیش بینی

قبلی

Mon

Jan 26

۱۰:۰۰am

USD

Existing Home Sales

۴٫۴۰M

۴٫۴۹M

Tue

Jan 27

۱۰:۰۰am

USD

CB Consumer Confidence

۳۸٫۷

۳۸٫۰

Wed

Jan 28

۱۰:۳۰am

USD

Crude Oil Inventories

 

۶٫۱M

۲:۱۵pm

USD

FOMC Statement

 

 

۲:۱۵pm

USD

Federal Funds Rate

<0.25%

<0.25%

Thu

Jan 29

۸:۳۰am

USD

Core Durable Goods Orders m/m

-۲٫۶%

۰٫۶%

۸:۳۰am

USD

Unemployment Claims

۵۸۰K

۵۸۹K

۸:۳۰am

USD

Durable Goods Orders m/m

-۱٫۹%

-۱٫۵%

۱۰:۰۰am

USD

New Home Sales

۳۹۰K

۴۰۷K

Fri

Jan 30

۸:۳۰am

USD

Advance GDP q/q

-۵٫۴%

-۰٫۵%

۸:۳۰am

USD

Advance GDP Price Index q/q


۰٫۳%

۳٫۹%

۸:۳۰am

USD

Employment Cost Index q/q

۰٫۷%

۰٫۷%

۹:۴۵am

USD

Chicago PMI

۳۴٫۳

۳۵٫۱

۹:۵۵am

USD

Revised UoM Consumer Sentiment

۶۱٫۸

۶۱٫۹

از طرفی دیگر کمیته بازار باز فدرال در روز چهارشنبه جلسه دارد به نظر نمی رسد تغییری در نرخ بهره صورت گیرد اما آنچه که مهم است بیانه این کمیته می باشد چنانچه در این بیانیه خرید اوراق خزانه بلند مدت مورد تعهد قرار گیرد نشان از تلاش بانک فدرال برای کاهش کوتاه مدت بازده اوراق قرضه رهنی و تقویت بخش مسکن آمریکا دارد و در بازار فارکس می توان انتظار داشت که یورو در برابر دلار خرید شود.

روز سه شنبه در اورپا نیز شاخص Ifo آلمان را داریم که بسیار مهم است و در روز جمعه برآورد اولیه از تورم در اروپا که ممکن است تورم کاهش یابد.

بطور کلی می توان گفت اوایل هفته جفت ارز  یورو دلار یک روند افزایشی تا سطح ۱٫۳۵ و یا بالاتر از آن خواهد داشت و در انتهای هفته (پنج شنبه بعد از ظهر و جمعه) این روند را تاحدودی اصلاح خواهد کرد.

GDPUSD

این هفته ، هفته خوبی برای پوند نبود این جفت ارز از دو جنبه محکوم به سقوط بود یکی بخاطر وضعیت ریسک گریزی بازار و دومی بخاطر وضعیت بسیار خراب اقتصاد انگلیس و کاهش نرخ بهره . اوایل هفته ، بازار مواجه شد با خبر کاهش شدید در سود بانک سلطنتی اسکاتلند و سقوط ۶۵ درصدی سهام آن در بورس لندن و همچین طرح نجات دولت انگلیس برای خرید دارایی های بد در بانکها بخاطر نابسامانی در وام های رهنی . از طرفی دیگر برخی از خبرگزاری ها از احتمال کاهش درجه اعتبار اوراق قرضه انگلیس از سطح AAA به AA توسط شرکت S&P خبر دادند که این مساله منجر به سقوط بیشتر پوند گردید.در روز چهارشنبه نیز هر ۹عضو کمیته سیاست گذاری بانک مرکزی انگلیس به کاهش نرخ بهره رای مثبت دادند.

پیش بینی روند GBPUSD در هفته جاری (۲۶ تا ۳۰ ژانویه ۲۰۰۹ )

جفت ارز پوند دلار نیز در حال تشکیل یک الگوی Hammer در تایم روزانه می باشد تنها بازگشت به سطح ۱٫۴ و یک کلوز بالای این سطح می توان نشانه خوبی برای بازگشت روند باشد .در خبرها آمده بود که قرار است موضوع کاهش شدید پوند به عنوان یک مورد مجزا در چهاردهمین جلسه گروه G7 در ماه فوریه بررسی شود.از این رو احتمال مداخله انگلیس همانند بانک مرکزی ژاپن در اصلاح این روند کم نیست.

همانطور که می دانید یکی از اعضای کمیته سیاست گذاری بانک مرکزی انگلیس بنام آقای Blanchflower در رای گیری این هفته خود به کاهش ۱ واحدی در نرخ بهره رای داده بود و همین مساله باعث سقوط بیشتر پوند شده بود . روز پنج شنبه قرار است آقای Blanchflower یک سخنرانی داشته باشد و این سخنرانی می تواند اثرات منفی بر پوند داشته باشد.

بطور کلی نمی توان با قاطعیت درباره روند این جفت ارز اظهار نظر کرد اما آنچه که مشخص است این است که با بازگشت ریسک پذیری به بازار (نشانه آن افزایش یورو در برابر دلار می باشد) می تواند انتظار صعود برای پوند داشت اما ریسک آن در این هفته به مراتب از یورو بیشتر است.خرید در سطح ۱٫۳۹ و فروش آن بالای ۱٫۴ مناسب است.

نوشته شده در شنبه ۱۳۸۷/۱۱/۰۵ ساعت ۱۲:۱۳ توسط صالحی ;|;

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
error: Alert: Content is protected !!