تحلیل بنیادی شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال (وشمال)

بروز رسانی تحلیل قبلی وشمال

آخرین پرتفوی شرکت

🔺بهای تمام شده :
نماد وحافظ  ۱۱۳۵۱۰۲۲ سهم  به ارزش تمام شده ۳٫۸۶ میلیارد تومن
نماد قجام ۸۷۰۰۰۰۰ سهم به ارزش تمام شده ۲ میلیارد تومن
جمع  ۵٫۹۶ میلیارد تومن . 

🔺ارزش روز پرتفوی بورسی:
نماد وحافظ ۳۳ میلیارد تومن 
نماد قجام ۹٫۵ میلیارد تومن 
جمع ۴۲٫۵ میلیارد تومن 

بررسی املاک وشمال

آخرین موجودی املاک ۱۸ واحد به بهای تمام شده ۵٫۲ میلیارد تومن بوده که تماما در منطقه نازی آباد می باشد. تعداد این املاک در گذشته ۳۹ واحد ( به متراژ کل ۳۲۲۰ متر ) بوده که به بهای تمام شده متری ۳٫۴ میلیون تومن از شرکت توسعه متوازن ایرانیان خریداری گردیده بود. و بتدریج طی سالهای قبل  بیش از نیمی از آنها واگذار شده اند.
تعداد ۱۲ واحد در رهن بانک تجارت و ۶ واحد سند آزاد می باشد.
طی دی ماه ۱۳۹۸ شرکت برای تسویه تسهیلات بانک تجارت ناچار به برگزاری مزایده فروش برای ۷ واحد از آپارتمان های مزبور به بهای تمام شده ۲٫۱ میلیارد تومن می نماید.
ارزش روز ۷ واحد آپارتمان به متراژ کل ۶۳۲ متر به قیمت کارشناسی ۴٫۹ میلیارد تومن برآورد گردید که خریداری نداشت. 
♣️ بنا بر آخرین ارزیابی املاک به مزایده گذاشته شده می توان ارزش کل ۱۸ واحد آپارتمان ها را حداکثر ۱۲٫۲ میلیارد تومن برآورد نمود. بنابراین با کسر بهای تمام شده ۵٫۲ میلیارد تومن به مازاد  ۷ میلیارد تومن می رسیم.

❗️در بررسی سال گذشته این سهم  بدلیل عدم شفافیت شرکت در اعلام موقعیت آپارتمان ها تصور می شد که بخشی از آپارتمان ها در منطقه تجریش تهران ( خیابان شیبانی ) باشند لیکن با بررسی دقیق تر مشخص شد خیابان شیبانی خیابانی فرعی در منطقه نازی آباد است. 👈 موقیت در گوگل 👈 https://www.google.com/maps/@35.6424695,51.4036036,18z

محاسبه ناو شرکت وشمال

مازاد سهام  ۳۶٫۵ میلیارد تومن
مازاد املاک ۷ میلیارد تومن 
ارزش ویژه ۴٫۳ میلیارد تومن 
♣️جمع عوامل فوق  ۴۷٫۸ میلیارد تومن .تقسیم بر تعداد سهام ( ۱۲۱٫۹ میلیون سهم) NAV هر سهم برابر با 👈👈 ۳۹۲ تومن . ارزش روز هر سهم ۱۶۷۳ تومن که با صف خرید نیز همراه است!!

جمع بندی و نتیجه گیری

این نماد را آبان ماه ۹۷ در قیمت های ۱۵۰ تومن بررسی داشتیم. سهمی است صد در صد بازیگر محور و  حرکات قیمتی کاملا به دور از بنیاد سهم دارد. قیمت های جاری بیش از ۳ برابر ناو می باشد. در مجموع با توجه به بنیاد ضعیف سهم توصیه ای برای این نماد نداریم.

 ۹۸/۱۲/۲۶

‫۲/۵ ‫(۱ نظر)
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
error: Alert: Content is protected !!